Çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiye ne zaman yatacak? Bakandan açıklama

Yayın tarihi: 30 Kasım 2023 Perşembe 12:21 pm - Güncelleme: 30 Kasım 2023 Perşembe 12:21 pm

Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan çalışan emeklilere verilecek 5 bin lira ikramiyenin hesaplara yatacağı tarih ile asgari ücrete dair soruları yanıtladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çalışan emeklilere verilecek 5 bin lira ikramiye ve asgari ücrete dair açıklamalarda bulundu.

‘NET BİR TARİH YOK’

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Vietnam Başbakanı Pham Minh Chinh ile ortak basın toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Işıkhan, çalışan emeklilere 5 bin liralık ikramiyenin ne zaman verileceği ile ilgili soru üzerine “Meclis’te kabul edilir edilmez çalışmalara başlayacağız. Şu anda net bir tarih yok, çalışmalarımız ne zaman biterse ikramiyeyi emeklilerimize ulaştıracağız. Önemli olan kararın açıklanmasıydı. Burada Cumhurbaşkanımızın kararı çok önemli” dedi.

İkramiyenin kaç çalışan emekliyi kapsadığı sorusu üzerine Işıkhan “Tam rakam net değil ama 4 milyon 600 binden fazla emeklimiz var. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla ve Hazine ve Maliye Bakanımızın çalışmaları doğrultusunda bütün emeklilerimizi kapsayacak bir karar çıktı” ifadelerini kullandı.

Çalışan emeklilere 5 bin lira komisyondan geçti

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI: DAHA ÇOK ERKEN…

Asgari ücret görüşmelerinin aralık ayında başlayacağını da söyleyen Bakan Işıkhan, taraflarla konuşmak için daha çok erken olduğunu dile getirdi. Işıkhan “Bir şey söylemek için daha çok erken. Biliyorsunuz aralık ayı bitmeden Resmi Gazete’de yayımlamak zorundayız. Temmuz ayında yaptığımız gibi taraflar arasındaki en yüksek faydayı gözeterek verimli bir toplantıyı gerçekleştireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Tepkiler AKP’ye geri adım attırdı! Çalışan emekliler için ikramiye kararı

Kaynak: TELE1