Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Çakıcı’nın adamı kendi bacağına sıktı

Alaattin Çakıcı’nın 17 yıl hapis cezası aldığı dava dosyasında bir adamının bacağına sıktırttığı öğrenildi. Söz konusu iddianameye göre, Çakıcı’nın bir adamı, kendisinden özür dilemek için ‘Bir bacağın lafı mı olur?’ diyerek bacağına sıktı.

Alaattin Çakıcı’nın ‘Organize suç örgütü kurmak’ ve bu kapsamda ‘çeşitli suçlara azmettirmek’ suçlamalarıyla İstanbul 6. Ceza Mahkemesi’nde yargılanarak 17 yıl hapis cezası aldığı dava dosyasına ilişkin detaylar ortaya çıktı.

Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine göre, Çakıcı’nın 22 ayrı eylemle suçlandığı iddianamede, disiplinli ve sert olduğu belirtilerek ‘yanlış’ yapan adamlarından birinin nasıl cezalandırıldığı da detaylarıyla anlatılıyor.

“BİR BACAĞIN LAFI MI OLUR?”

İddianameye göre Çakıcı, ‘adını kullanarak’ bazı şahıslara baskı yapan ve bu eylemlerinden rahatsız olduğu bir adamına ‘kendi kendini cezalandırması için’ haber gönderdi.

Bunun üzerine Ömer adlı kişi “Abi öncelikle selam eder ellerinden öperim, çok başını ağrıtmayacağım. İstemeyerek de olsa sebep verdiğimiz bu olaydan dolayı özür dilerim. Sen bizim abimizsin, bir bacağın lafı mı olur, nereye istersen oraya sıkarım” mesajıyla kendini bacağından vurdu.

Bu anlar da yanındakiler tarafından kayda alındı. Kendini vuran zanlı dosyaya giren ifadesinde Alaattin Çakıcı’nın bu konuda kendisinden bir talebi olmadığını söyleyerek “Adını kullanarak bir şahıstan para aldığım dedikodusu yapılmış. Bu da Alaattin Çakıcı’nın kulağına gitmiş. ‘Artık ziyaretime gelmesin’ demiş. Eskiden beri görüştüğüm sevdiğim bir ağabeyimdir. Dedikodusu dönen olayı gerçekleştirmediğimi, bunu kanıtlamak için ve ne kadar üzüldüğümü belirtmek için de ayağıma ateş ettim” dedi.

loading...