Çağlayan Adliyesi önünde polise bıçaklı saldırı: Saldırgan vuruldu!

18 Ocak 2022 Salı

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde polise bıçakla saldırdığı belirtilen bir kişi polis tarafından bacağından vurularak etkisiz hale getirildi.

Olay saat 10.45 sıralarında adliye önündeki meydanda çevik kuvvetin bulunduğu güvenlik sahasında meydana geldi. 19 yaşındaki şüpheli Mikail G., nöbet tutan polislerin bulunduğu alana girerek elinde bıçakla bir polisin üzerine yürüdü. Hedef alınan polisin saldırıdan kurtulması üzerine, saldırgan kaçmaya çalıştı. İddiaya göre polisin havaya ateş açıp önünü kesmesi üzerine şüpheli “Beni vurun” diyerek bağırdı. Daha sonra yeniden bıçakla saldırmaya çalışan şüpheli, polislerden birinin açtığı ateş sonucu bacağından yaralandı. Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru M.F.Y. ise müdahale sırasında yerden seken kurşunlar sonucu kasığından yaralandı.

İNTİHAR AMAÇLI SALDIRI YAPTIĞI ÖNE SÜRÜLÜYOR

Polis, olay yerinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Daha sonra olay yerine yaralı polis ve saldırgan için iki ayrı ambulans geldi. Hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtilen yaralı polis, Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi’ne kaldırıldıktan sonra saldırgan da ambulansla SBÜ Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Güvenlik şeridi çekilen alanda, olay yeri inceleme ekipleri çalışma yaptı. Saldırgan Mikail G.’nin psikolojik sorunları olduğu ve intihar amaçlı bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu öne sürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Bugün saat 10.50 sıralarında M.G. adlı şahıs, Kâğıthane İlçesi Çağlayan Adliyesi önünde nöbetçi güvenlik görevlisine bıçaklı saldırıda bulunmuştur. Güvenlik görevlilerimizce sözlü ve havaya ateş etmek suretiyle yapılan uyarılara uymayan şahıs, bacağından vurularak yakalanmış ve hastaneye sevk edilmiştir. Olaya müdahale esnasında seken merminin isabet etmesiyle yaralanan Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru M.F.Y. hastaneye sevk edilmiştir. Konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır.” denildi.

Kömür çuvalı satması engellendiği için üzerine benzin döken yurttaş hayatını kaybetti

Benzer Haberler