Cadde ortasında silahlı saldırı: Dolandırdınız beni

3 Mart 2021 Çarşamba

Ümraniye’de park halindeki otomobilde oturan 3 kişi silahlı saldırıya uğradı. Araçtaki bir kişi silahla yaralanırken kaçan saldırgana da otomobil çarptı.

Ümraniye Tavukçuyolu Caddesi’nde sabah saatlerinde silahlı bir şüpheli içinde 3 kişinin olduğu aracın kapısını açarak ateş etmeye başladı. Araçtakiler dışarı çıkarak kaçmaya çalışırken, silahlı saldırgan ile araçtakiler arasında kovalamaca yaşandı.

Silahlı saldırı sonrasında şüpheli yaya olarak kaçmaya başladı. Saldırgan kaçarken bir otomobilin çarpması sonucu yaralandı. Saldırı sırasında silahla yaralanan bir kişi özel bir araçla hastaneye götürülürken, silahlı saldırgan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri saldırıda kullanılan silahı şüpheliden aldı. Ekipler konu ile ilgili çalışma başlattı. Olay yeri inceleme ekipleri yaptığı çalışmada çok sayıda boş kovan buldu. Hastaneye kaldırılan yaralıların hayati tehlikelerinin olmadığı öğrenildi.

“DOLANDIRDINIZ BENİ”

Görgü tanığı Nurullah Ateş ise yaşananları şöyle anlattı:

“Araç içinde bir grup tartışma yaşandı. Şüpheli önce araçtaki bir kişiyi vurdu. Daha sonra araçtan çıkarak kaçmaya başlayanları kovalamaya başladı. Alacak verecek meselesi olduğunu anladım. ‘Dolandırdınız beni’ diye bağırıyordu ateş eden kişi.”

SİLAHLI SALDIRI KAMERDA

Bir kişinin silahla yaralandığı saldırı bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye yansıdı. Görüntülerde silahlı bir kişi içinde 3 kişinin bulunduğu aracın kapısını açtıktan sonra ateş etmeye başladığı anlar yer aldı. Öte yandan araçtan inen 2 kişinin kaçmaya başladığı ve kaçanlarla, silahlı saldırgan arasında kovalamaca yaşandığı anlar da görüldü.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Benzer Haberler