Bursa’dan gelen vatandaşın İstanbul’da yaşadığı taksi çilesi hayrete düşürdü

3 Ocak 2022 Pazartesi

İstanbul’da taksi açılış ücretlerine yapılan zammın ardından güncelleme merkezlerinde oluşan kuyruklar nedeniyle İstanbul’da yollarda taksi sayısı azaldı. Yolcuların eli havada kaldı. Bursa’dan İstanbul’a gelen bir vatandaş ise taksici ile yaşadığı anları hayrete düşürdü

Taksi bekleyen Şeref Kaşıkçı, “Şu anda işimize yetişmemiz lazım ama taksi yok. El atıyoruz ama durmuyorlar. Dolu geçiyorlar. Bir an önce işimize gitmemiz lazım. Taksi durdurmaya çalışıyoruz. Nasıl olacak bilmiyorum artık. Yaklaşık on dakikadır burada bekliyorum. Okmeydanı’na gideceğim ama gidemiyorum” dedi.

Mahkeme’nin taksi kararına İBB’den sert tepki

Bursa’dan geldiğini ve yarım saattir taksi beklediğini belirten Melisa isimli kişi, “Taksi bekliyorum. Az önce bir taksinin kapısını açmaya çalıştım. Açılmıyor. Bilerek kilitliyorlar. Sonra taksici bana sordu. Nereye gideceksin diye? Gideceğim yer yolumun üstü. Bana ‘aşağıdan gidersek bırakırım’ dedi. Ben Bursa’dan geliyorum. Bursa’da böyle bir şey yok. Ama İstanbul’un taksicileri çok seçici. Yarım saattir burada ağaç gibi bekledim. Taksi bulamadım. Taksiciler yüzünden İstanbul’a gelmek istemiyorum. Taksilere dur diyorum. Durmuyorlar. Duranlar da ‘nereye gideceksin?’ diye soruyorlar. Yolu uzatmaya çalışıyorlar. Eskiden bu yol uzatma işi gizli gizli yapılırdı. Şimdi açık açık söylüyorlar” diye konuştu.

Benzer Haberler