Bursa’da ‘stadyum’ krizi: #AlinurAktaşistifa etiketi gündem oldu

16 Temmuz 2021 Cuma

Bursa’da ‘stadyum’ krizi: #AlinurAktaşistifa etiketi gündem oldu

Bursaspor yönetimi ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş arasında ‘stadyum’ krizi yaşanıyor. Bursasporlular’un ‘#AlinurAktaşistifa’ etiketi Trend Topic (TT) listesine girdi.

Timsah Arena’nın ticari alanlarının Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne devredileceği iddiaları başta Bursaspor yönetimi ve taraftarı olmak üzere tüm camiada tepkiye yol açtı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, istifaya çağrıldı.

Bursapor 2’inci Başkanı Emin Adanur, sosyal medya hesabından Aktaş’ı stadyum için Bursaspor’dan kira talep etmekle suçladı. Adanur, sosyal medya hesabından şunları yazdı:

“Atatürk Stadyumumuzu niye yıktınız? 2015 yılından bugüne kadar kullanmadığınız yetkiyi, bugün neden kullanıyorsunuz? Stadyumumuzun yetkilerini neden Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne devrettiniz? Yönetimimiz sizi ziyaret ettiğinde, normalde kira aldığınızı fakat bunu maç başına çevirdiğinizde kira ödemeyeceğimizi beyan etmişsiniz. Kimin stadını kime günlük kiraya veriyorsunuz?

Biz bu kadar yaşam mücadelesi verip, Bursaspor’u ayakta tutmaya çalışırken, siz neyin peşindesiniz? Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü olarak Burak Kapacak’a talipmişsiniz, teklifiniz nedir? Son olarak da yine yönetimimiz sizi ziyarete geldiğinde bu konu açılmış, Başkanımız Hayrettin Gülgüler size ‘Bursaspor Büyük Camia, bunu kabul etmez’ dediğinde sizin ona bir sorunuz olmuş; Hangi camia? BÜYÜK BURSASPOR CAMİASI.”

‘#ALİNURAKTAŞİSTİFA’ TT OLDU

Adanur’un açıklamalarından sonra Bursasporlular, Twitter üzerinden Aktaş’ı istifaya davet etti. ‘#AliNurAktaş’ istifa etiketi TT’ye girdi. Taraftarların tepkilerinden bazıları şöyle:

Benzer Haberler