Bursa’da sahte içkiden hayatını kaybedenlerin sayısı 4’e yükseldi

Yayın tarihi: 16 Kasım 2022 Çarşamba 10:23 am - Güncelleme: 16 Kasım 2022 Çarşamba 10:24 am

Bursa‘da sahte içkiden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırılanlardan Fuat İşcen hayatını kaybetti. Sahte içki kaynaklı hayatını kaybedenlerin sayısı 4’e yükselirken, 10 kişinin tedavisi sürüyor.

Yıldırım ilçesinde önceki gece sahte içki içtikten sonra rahatsızlanan Şakir Çelik, Erol Oktay, Necip Cece, Fuat İşcen, Kamil Cihat İ., Murat K., Bülent D., Ramazan Ç., Fatih U., Suriyeli Basem M., Celal T., Erhan S., M.A. ve M.A. ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Tedaviye alınan 14 kişiden Şakir Çelik, Erol Oktay v Necip Cece hayatını kaybetti. Fuat İşcen de tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Tedavileri süren 10 kişiden 3’ünün sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu bildirildi.

İKİ ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Olayla ilgili çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, zehirlenen kişilerin, sahte içkiyi hastanede tedavi gören Fuat İşcen ve ağabeyi Kamil Cihat İ. ile Raif Aytaç’tan aldığını tespit etti. Metil alkolü ise Oktay Yüce isimli şüphelinin İzmir’den Bursa’ya kargo ile gönderdiği belirlendi. Gözaltına alınan Aytaç ve Yüce, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bursa’da sahte içki alarmı! Ölü sayısı artıyor