Burkina Faso’da bir çocuk sapanla Fransız ordusunun İHA’sını düşürdü

23 Kasım 2021 Salı

Burkina Faso’da bir çocuk, Fransız ordusuna ait İHA’yı sapanla vurarak düşürdü. Çocuk daha sonra göstericiler tarafından omuzlarda taşındı.

Afrika ülkesi Burkina Faso’da Fransız ordusunun geçişine karşı düzenlenen protestolarda bir çocuk sapanla insansız hava aracını (İHA) düşürdü.

Sputnik’in Actuburkina.net haber portalından aktardığına göre, 20 Kasım’da, Burkina Faso vatandaşlarının Fildişi Sahili’nden Nijer’e gitmek üzere ülkelerinden geçen bir Fransız askeri lojistik konvoyunun yolunu kapattıkları Kai kentinde meydana geldi. Fransız ordusunun teröristleri desteklediğinden şüphelenen binlerce Kai sakini, askeri lojistik konvoyunun geçiş yolunda canlı kalkan oluşturdu.

Geçişlerine izin verilmeyen Fransız askerler, duvarlarla çevrili bir otoparka sığınarak, yabancı askerlerin topraklarındaki varlığından rahatsız olan insanları gözetlemeye başladı. Bu sırada bir çocuk, protestocuların üzerinden uçarak tepkilerine neden olan Fransız ordusuna ait bir İHA’yı sapanıyla vurarak düşürdü.

Düşen İHA, öfkeli kalabalık tarafından paramparça edilirken, küçük ‘snayper’ bir anda Burkina Faso’nun ulusal kahramanı oldu.

Benzer Haberler