Burhan Şeşen: Müzisyenler hayatına kıyıyor! Artık bıçak kemiğe dayandı

20 Mart 2022 Pazar

Müzisyen Burhan Şeşen, meslektaşlarının zor durumda olmaduğunu belirterek birçok meslektaşının canına kıydığını belirtti. Şeşen, müzisyenlerinin enstrümanlarını sattığını belirterek, “Kimse bizden bunlara sessiz kalmamızı beklemesin” dedi.

Müzik Yorumcuları Meslek Birliği (MÜYORBİR) Yönetim Kurulu Başkanı sanatçı Burhan Şeşen, müzik yasağının halen sürmesine tepki gösterdi. Şeşen, devleti yönetenlerin müzisyenlerle empati kuramadığını belirtti. Şeşen, “Müzik sektörü durma değil çökme noktasına geldi. Müzisyenler enstrümanlarını satıyor, hayatlarına kıyıyor, artık bıçak kemiğe dayandı. Kimse bizden bunlara sessiz kalmamızı beklemesin” dedi.

YASAK BİNLERCE İNSANIN YAŞAMINI ETKİLİYOR

MÜYORBİR Yönetim Kurulu Başkanı sanatçı Burhan Şeşen, KRT TV’de Semra Topçu ile Haftanın Panoraması programında gece 24.00 sonrasındaki canlı müzik yasağının sürmesiyle ilgili açıklama yaptı. Pandeminin başından beri müzisyenlerin görmezden gelindiğini belirten Şeşen, şunları söyledi:

“Müzik yasağının devam etmesinin bir mantığı kalmadı. Sanırım müzisyenlerle empati kurulamıyor. Devlet görevlileri resmi tören ya da davetler dışında sanatsal faaliyetlerde bulunsalardı sanatçılarla empati kurabilirlerdi. Bu müzik yasağını anlamak mümkün değil. Önümüz turizm sezonu turiste nasıl anlatacaksınız? Ayrıca bu sektör sadece müzisyenler de değil, diğer çalışanları, ulaşımını vb. de düşünürseniz binlerce insan bu sektörden geçiniyor. Bu yasak binlerce insanın yaşamını etkiliyor.

Kültür Bakanlığı ile ilişkilerimiz iyi ama tek başına karar veremiyor, İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın da yasağın kalkmasına destek vermesi gerekiyor. Oralardan henüz adım atılmadı. Bir an önce yasağın kalkması için adım bekliyoruz.

“BU ÜLKEDE MÜZİK SUSARSA BİRÇOK ŞEY SUSAR”

Müzik sektörü durma değil çökme noktasına geldi. Müzisyenler enstrümanlarını satıyor, hayatlarına kıyıyor, artık bıçak kemiğe dayandı. Kimse bizden bunlara sessiz kalmamızı beklemesin. Hak arama örgütüyüz. Müzik yasağı yaşam tarzına müdahaleye giriyor. Unutmayalım, bu ülkede müzik susarsa birçok şey susar.”

Vatandaş: İmam Hatip mezunuyum imamlar hırsızlık yapınca deist oldum

Benzer Haberler