Burak Yılmaz’dan dünya çapında başarı: En iyiler arasında

22 Aralık 2021 Çarşamba

Burak Yılmaz’dan dünya çapında başarı: En iyiler arasında

Milli futbolcu Burak Yılmaz, The Guardian’ın seçtiği yılın en iyi 100 futbolcu listesinde yer aldı. Burak Yılmaz, listeye girebilen ikinci Türk futbolcu oldu.

İngiltere’nin en prestijli gazetelerinden The Guardian gazetesi, geleneksel yılın futbolcusu listesini yayımlamaya başladı. İl başta 71. sıradan 100. sıraya kadar yayımlanan bölümde Milli futbolcu Burak Yılmaz’ın da yer aldığı görüldü. Yılmaz listede 85. sırada konumlandı.

36 yaşındaki oyuncunun değerlendirmesinde, “Lille’in muhteşem şampiyonluğu 36 yaşındaki Türk yıldız olmadan gerçekleşmeyebilirdi. Onun liderliği, afresifliği ve kritik zamanlardaki maçı kazandıran yeteneği ile Lille 10 yıl sonra ilk şampiyonluğunu kazandı” denildi.

Burak Yılmaz’ın sezonun 13 maçında oynamadığı hatırlatılırken, “Lyon’u Nisan ayında 2-0 geri düştükleri maçtaki performansıyla yenmeleri sezonu tanımlayan andı. Bununla birlikte, Euro 2020’de Türkiye’nin hayal kırıklığı yaratan performansı Burak Yılmaz için sinir bozucuydu. 2021’in ikinci yarısına da daha az ısrarlı başladı ve Lille, orta sıralarda” ifadeleri kullanıldı.

SEÇİCİ JÜRİDE KİMLER YER ALDI?

Guardian gazetesinin bu yıl 10.’sunu düzenlediği organizasyonda jüri eski futbolcular, teknik direktörler ve gazetecilerden oluştu. Luiz Felipe Scolari, Thomas Hitzlsperger ve Roque Junior isimlerin de yer aldığı listeye bu yıl Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu da girdi. Emre Belözoğlu ile birlikte Javier Zanetti ve Franky Vercauteren de listede yer aldı.

JÜRİDE YER ALAN TEKNİK DİREKTÖRLER

Emre Belözoğlu: Türkiye Milli Takımının eski oyuncusu ve İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü

Antonio Carlos Zago: Bolivar Teknik Direktörü ve eski Brazil milli takım oyuncusu

Magnus Mar Einarsson: İzlanda’nın Afturelding takımının teknik direktörü

Luiz Felipe Scolari: Eski Brezilya, Portekiz ve Chelse Teknik Direktörü -2002 Dünya Kupası’nı Brezilya ile kazandı

Ziya Bandırmalıoğlu’nun öldürüldüğü çatışmanın görüntüleri ortaya çıktı

Benzer Haberler