Bülent Arınç’ın Erdoğan esprisine tepki: ‘AK Parti’de niye duruyorsun?’

20 Ekim 2021 Çarşamba

Erdoğan’la olan çalışmalarını konuşmak istemediğine dair esprili açıklama yapan Bülent Arınç‘a AKP’den tepki geldi: “AK Parti’de niye duruyorsun?” 

Bir dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı görevini üstlenen ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyeliğinden 2020’nin kasım ayında istifa eden Bülent Arınç’ın ‘kodes’ fıkrası AKP’de tepki yol açtı.

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Şamil Tayyar, kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda Arınç’a “Liderine güvenmiyorsan, konuşunca kodese tıkacağını düşünüyorsan AK Parti’de niye duruyorsun?” diye seslendi.

Tayyar bir süre sonra ikinci bir paylaşım yaptı: “Yorumlardan, mesajlardan anlıyorum ki son twitim pek anlaşılmamış. Açalım o vakit. Muhtereme diyorum ki; liderine güvenmiyorsan, konuşunca kodese tıkacağını düşünüyorsan AK Parti’de niye duruyor?”

NE OLMUŞTU?

Kanal 42’de yayınlanan ‘Yaşayan Hafıza’ programına konuk olan Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la olan çalışmalarını konuşmak istememişti. Arınç, bu isteğini şu fıkrayla dile getirmişti:

“Bence bu büyüklerimizi konuşalım, bu program böyle gitsin, günümüze gelme. Adam Rize’de bir suç işlemiş de İstanbul’a getiriyorlar. Rize misalini vermeyeyim de yanlış anlayanlar çıkabilir. Samsun diyelim isterseniz buna. Rize ve Trabzon’un dışında bir il olsun ki birileri huylanmasın. Anlat bakalım şu olayı diyor, karşısındaki adam. Çıktık diyor, bir fırtına, bir fırtına, bir fırtına… Sonra… E işte bir fırtına… Gel bakalım İstanbul’a doğru falan… O fırtınayı da atlattık, başka bir limana geldik, bir fırtına daha başladı, şu oldu, bu oldu. Artık İstanbul’a gelemeyince iki saat boyunca, yav sadede gel… Geleyim de beni kodese mi tıkacaksınız demiş adam…”

Bülent Arınç da itiraf etti: CHP’nin oyları artıyor

Benzer Haberler