Bülent Arınç da itiraf etti: CHP’nin oyları artıyor

19 Ekim 2021 Salı

Eski Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, katıldığı televizyon programında CHP’nin eski laiklik çizgisini bıraktığını söyledi. Bu süreçten sonra CHP’nin oylarının artacağını dile getirdi. Arınç, “Oyları artacak öyle görüyorum ben” dedi.

Bülent Arınç, Kanal 42’de yayınlanan “Yaşayan Hafıza” programına konuk oldu. Youtube’da videosu bulunan liderler programını herkesin izlemesi gerektiğini vurgulayan Arınç, o günkü programlarda, liderlerin birbirine saygılı yaklaştığını belirtti. Programda CHP’nin oylarının arttığını itiraf eden Arınç, “Oyları artacak öyle görüyorum ben” dedi.

 

Program sunucusu Cihad Doğan, Arınç’a “Çok önemli isimleri konuşacağız. Recai Kutan’ı konuşacağız, rahmetlik Oğuzhan beyi konuşacağız, Sizin Tayyip Bey ile olan çalışmalarınızı, diyaloglarınızı konuşacağız ve şimdiki Türkiye’yi de konuşacağız” dedi. Doğan’ın bu sözü üzerine araya giren Arınç, Erdoğan ile ilgili konuşmak istemedi. Fıkrayla yanıt verdi.

Arınç, AKP’li Cumhurbaşkanı  Erdoğan’la olan çalışmalarını konuşmak istemediğini şöyle anlattı:

“Bence bu büyüklerimizi konuşalım, bu program böyle gitsin, günümüze gelme. Adam Rize’de bir suç işlemiş de İstanbul’a getiriyorlar. Rize misalini vermeyeyim de yanlış anlayanlar çıkabilir. Samsun diyelim isterseniz buna. Rize ve Trabzon’un dışında bir il olsun ki birileri huylanmasın. Anlat bakalım şu olayı diyor, karşısındaki adam. Çıktık diyor, bir fırtına, bir fırtına, bir fırtına… Sonra… E işte bir fırtına… Gel bakalım İstanbul’a doğru falan… O fırtınayı da atlattık, başka bir limana geldik, bir fırtına daha başladı, şu oldu, bu oldu. Artık İstanbul’a gelemeyince iki saat boyunca, yav sadede gel… Geleyim de beni kodese mi tıkacaksınız demiş adam…”

AKP’li vekilden Bülent Arınç’a: ‘Dindarlar ülkesine gönülden bağlıdır’

Bülent Arınç: Dindarların gazabından korkmak lazım

Benzer Haberler