Buket Aydın’ın, harekatı takip etmek için gittiği Akçakale’den paylaştığı fotoğraflara tepki yağdı!

12 Ekim 2019 Cumartesi

Buket Aydın’ın, harekatı takip etmek için gittiği Akçakale’den paylaştığı fotoğraflara tepki yağdı!

Kanal D Ana Haber Spikeri Buket Aydın’ın TSK’nın Suriye’nin kuzeyinde yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı’na yönelik gelişmeleri izlemek için gittiği Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinden paylaştığı fotoğraflar sosyal medyada tepki topladı.

Kanal D Ana Haber Spikeri Buket Aydın’ın TSK’nın Suriye’nin kuzeyinde yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı’na yönelik gelişmeleri izlemek için gittiği Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde giydiği kamuflaj pantalon ve kurşun geçirmez yelek sosyal medyada gündem oldu. Aydın’ın sosyal medyada paylaştığı fotoğrafları eleştirenler arasında gazeteciler de yer aldı.

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, Aydın’a “Bi lokma çocukların ölümünün yaşandığı bir alanda kendini defilede sanan arkadaş… Gazeteciliğin namusu için değilse de… O süslü püslü makyajlı rolexli halinle poz verdiğin yerin karşı tarafında kelle koltukta savaşan Mehmetciğimizin hatrına sil bu paylaşımları!” diye seslenirken, Birgün yazarı Erk Acarer “Savaş ortamlarında çalışan gazeteci kamuflaj giymez, karşı tarafı harekete geçirecek her hangi bir simge takmaz. Açık hedefsiniz aklınızda bulunsun!” sözlerini kullandı.

Buket Aydın’ın kıyafetlerine yönelik sosyal medyadan paylaşılan bazı mesajlar şöyle:

Benzer Haberler