Buket Aydın Habeş Maymunu ifadesini kimin için söylediğini açıkladı

16 Şubat 2022 Çarşamba

14 Şubat Sevgililer Günü’nde yaptığı “Sevgililer Gününü kutluyorum. Gerekirse kuşu sevin, köpeği sevin, kediyi sevin… Karaktersiz habeş maymunlarını tepenize çıkarmayın” paylaşımıyla gündem olan Buket Aydın sessizliğini bozdu.

TV8 ekranlarında yayınlanan 2. Sayfa programına konuk olan Buket Aydın, sosyal medyada çok konuşulan paylaşımı hakkında da konuştu.

Kimseye gönderme yapmadığını belirten Aydın, “İki gün önce bir tweet görmüştüm ‘Artık ben de tipe bakacağım. Karakter diye diye habeş maymunlarını tepemize çıkardık. Onlar da karaktersiz çıktılar’ diye. Bu tweet çok beğenildi ve herkes buna çok güldü. Allah’ın yarattığı hiçbir canlıyı aşağılamak gibi bir niyetim yok. Habeş maymunları da çok tatlı. Herkesin kalpli böcekli paylaşımlarından gına geldi. Ben de sizin değerini bilmeyen insanlara değer vermeyin demek istedim. Kimseyi tipiyle yargılamak için söylemedim. Paylaşımın hedefinde de herhangi bir kişi yoktu. Kimse üstüne alınmasın. Bunu üzerine alan kişi habeş maymununa benzediğini kabul etmiş demektir. O da onun sorunu o zaman. Ben kimseyi hedef göstermedim. Sosyal medyada o benzetmeleri yapanlara sormak lazım” dedi.

Buket Aydın 14 Şubat paylaşımıyla kimi hedef aldı?

Benzer Haberler