‘Bu mühür gençlik eliyle AKP’ye vurulmuştur!’

4 Ocak 2021 Pazartesi

‘Bu mühür gençlik eliyle AKP’ye vurulmuştur!’

TKH, Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan AKP’li Melih Bulu ile ilgili resmi sitesinden bir açıklama yaptı.

AKP’li Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasına hem üniversite içinden hem de üniversite dışından tepkiler yağmaya devam ediyor. Resmi internet sitesinden konuyla ilgili açıklama yapan Boğaziçi Üniversitesi TKH Gençliği, ” llardır, biat eden bir nesil yaratma çabanız tutmamıştır. Üniversiteli gençlik, doğruyu ve haklıyı savunmaktan geri durmayacak, gerici, piyasacı, gençlik düşmanı politikalarınızın karşısında durmaya devam edecektir. Üniversitelerin kapısı AKP’ye, sermaye düzenine, gençliğin zihnini uyuşturan düşüncelere mühürlüdür. Üniversitelerde bilimin, aydınlanmanın, toplumcu düşüncenin, eşitliğin ve özgürlüğün sesi yükselecektir” ifadelerini kullandı.

İşte o açıklama;

1 Ocak günü Tayyip Erdoğan’ın kararıyla 5 üniversiteye rektör ataması gerçekleşti. Boğaziçi Üniversitesi’ne ise AKP milletvekili aday adayı olan ve AKP teşkilatlarında çalışan Melih Bulu atandı. Bu atama açıkça bir şeyi ortaya koyuyor. AKP’nin üniversiteler ve gençlikle derdi bitmiyor, gençlik AKP’nin politikalarına boyun eğmiyor ve AKP, atama rektörler yoluyla üniversiteleri şekillendirmeyi tercih ediyor.

Bugün Boğaziçi Üniversitesi’ne yönelik bu saldırıya karşı, Boğaziçi Üniversitesi TKH Gençliği tarafından rektörlük binası mühürlenmiştir!

Bu eylem, sembolik bir eylemin ötesine geçmiş, gençliğin ve ülkemizin ilerici birikiminin AKP’ye verdiği güçlü bir yanıta dönüşmüştür.

Aynı zamanda yüzlerce üniversite öğrencisi AKP’nin saldırılarına karşı yan yana gelmiş ve üniversiteleri teslim etmeyeceğini göstermiştir.

Buradan bir kez daha yineliyoruz!

Yıllardır, biat eden bir nesil yaratma çabanız tutmamıştır. Üniversiteli gençlik, doğruyu ve haklıyı savunmaktan geri durmayacak, gerici, piyasacı, gençlik düşmanı politikalarınızın karşısında durmaya devam edecektir.

Üniversitelerin kapısı AKP’ye, sermaye düzenine, gençliğin zihnini uyuşturan düşüncelere mühürlüdür. Üniversitelerde bilimin, aydınlanmanın, toplumcu düşüncenin, eşitliğin ve özgürlüğün sesi yükselecektir.

Boğaziçi Üniversitesi TKH Gençliği

Kayyuma karşı çıkan Boğaziçi öğrencilerine polis müdahalesi

 

Benzer Haberler