Bu apartmanın balkonu var kapısı yok!

28 Eylül 2021 Salı

Bu apartmanın balkonu var kapısı yok!

İstanbul Kadıköy’de bulunan bir apartmanda Fransız tarzda yapılan balkonların kapıları yok. Eve girişinin olmadığı ve ne amaçla yapıldığı anlaşılmayan balkonları görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Kadıköy’de yapımı yıllar önce tamamlanan bir apartmana ait Fransız balkonlar dikkat çekiyor. Cam hizasında bulunması gereken balkonlar, duvar kısmına inşa edilince işlevini yitirdi.

Binanın projesini çizen mimarın o alanı çiçek dikilmesi için inşa ettirdiği iddia ediliyor. Dairelerin pencereleri ile Fransız balkon arasındaki yaklaşık 2 metrelik mesafe, bu seçeneği de imkansız hale getiriyor.

Yoldan geçen vatandaşların şaşkınlıkla izlediği balkonlar ise şu an için herhangi bir işlev görmüyor.

GÖRENLERİN DİKKATİNDEN KAÇMIYOR

Görenlerin şaşkınlıkla karşıladığı balkonlara ilişkin konuşan çevre esnaflarından İrfan Cebeci, “Gerçekten çok ilginç bir durum. Yoldan geçen vatandaşlarında dikkatini çekiyor. Balkonların şu an için görünürde herhangi bir işlevi yok. Aslında binanın inşaat halinde olduğu dönemde mimarı ile konuşma fırsatım olmuştu. O dönemde o kısmı çiçeklik olarak düşündüğünü söylemişti. Çiçeklik olsa bile pencere ile Fransız balkon arasında yaklaşık 2 metrelik bir mesafe var. Yani çiçek eksen ekilmez, sulamaya çalışsan sulanmaz. Dairede yaşayan vatandaşın oraya ulaşması da zor görünüyor” diye konuştu.

Mezardan biraz büyük, yemek yapmak yasak… Kira 2000 TL

Benzer Haberler