BTP, Millet İttifakı’na katılacak mı? Hüseyin Baş yanıtladı

26 Mart 2022 Cumartesi

TELE1’e konuk olan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş “Millet İttifakı ile resmi bir temasımız olmadı ama her bileşeniyle bir diyalogumuz var” dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi’nin (BTP) 8. Olağan Büyük Kongresi’nde yeniden genel başkan olan Hüseyin Baş TELE1’de Lider Söyleşileri programında TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın konuğu oldu.

Baş programda 2023’te yapılması planlanan seçimlere ilişkin konuşurken, AKP ile MHP hazırladığı ve komisyondan geçen seçim kanunu teklifine değindi, “Kongremizde de değindim. Bizim baraj derdimiz olmadığı için baraj derdi olan düşünsün. Ben bunu ‘barajı geçeceğiz’ manasında söylemiyorum. Biz seçim partisi değiliz, bizim davamız var” dedi.

‘MİLLET İTTİFAKI’NA GİTME İHTİMALİ OYLARINI KESME AMACI VAR’

Baş, daha sonra şöyle devam etti: “Bence bu sistemin temel oluşturulma amacı ki eğer bu sistemle seçim girersek Cumhur İttifakı’nın bileşenleri bir üçüncü ittifak oluşturup Millet İttifakı’na gitme ihtimali olan oyların önünü kesme amacıyla bu teklifi kurgulamış olabilir.”

‘MİLLET İTTİFAKI İLE RESMİ TEMASIMIZ OLMADI’

Yanardağ’ın “Millet İttifakı’na davet edildiniz mi?” sorusuna da yanıt veren Baş, “Millet İttifakı ile resmi bir temasımız olmadı ama her bileşeniyle bir diyalogumuz, hukukumuz, sıcaklığımız vardır” ifadelerini kullandı.

 

Benzer Haberler