Koronavirüs’e yakalanan Haydar Baş yoğun bakımda

13 Nisan 2020 Pazartesi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş ve ailesinden 8 kişinin koronavirüse yakalandığı belirtildi. Dört gündür hastanede tedavi altında olan Baş, bugün solunum desteği ihtiyacı nedeniyle yoğun bakıma alındı.

İngiltere’den Koronavirüs’e umut veren tedavi: Demir Ciğer

Trabzon’un Akçaabat ilçesine bağlı Sarıtaş Mahallesi’nde görülen yeni tip koronavirüs vakaları nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla mahalle karantinaya alındı. Mahallede oturan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş ve ailesinden 8 kişinin koronavirüse yakalandığı, Baş’ın Trabzon’daki özel bir hastanede tedavi gördüğü öğrenildi.

Haberlerin ardından BTP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Lütfullah Önder, koronavirüse yakalanan Genel Başkanları Haydar Baş’ın 4 gündür tedavi altına tutulduğu hastanede bugün yoğun bakıma alındığını açıkladı.

BTP’li Önder, yaptığı yazılı açıklamada, partisinin Genel Başkanı Haydar’ın Baş’ın koronavirüse yakalanması sonucu 4 gündür Trabzon’da özel hastanede tedavi altında bulunduğunu bildirdi. Önder, şunları kaydetti:

“Bugün itibariyle solunum desteğine ihtiyaç duyması nedeniyle yoğun bakıma alınmıştır. Ömrü mücadele ile geçen Sayın Genel Başkanımızın koronavirüs ile olan mücadeleyi de en kısa sürede kazanıp sağlığına kavuşacağına inancımız tamdır. Sayın Genel Başkanımıza geçmiş dileklerimizi iletir, acil şifalar dileriz. Sayın Genel başkanımız ile birlikte ailesine, teşkilat mensuplarımıza, tüm sevenlerine ve yüce Türk milletine geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.”

 

Cumhurbaşkanlığı’nda kritik Koronavirüs toplantısı! Sokağa çıkma yasağı gündemde

Benzer Haberler