Britney Spears: Babam, çocuk sahibi olmama izin vermiyor

24 Haziran 2021 Perşembe

Britney Spears: Babam, çocuk sahibi olmama izin vermiyor

Dünyaca ünlü şarkıcı Britney Spears, babası Jamie Spears’ın 13 yıl süren vasiliğine ilişkin davada konuştu. Britney Spears, babası tarafından kendisine uygulanan ‘duygusal istismar’ın sona ermesini istediğini söyledi.

Britney Spears’ın finansal ve kişisel hayatının kontrolü, 2007 yılında geçirdiği psikolojik rahatsızlığın ardından tamamen babası Jamie Spears’ın kontrolüne geçmişti. Bu kapsamda babası Jamie Spears’ın tüm turneleri, buradan elde ettiği kazançları, evlenip evlenmemesi ve hatta sosyal medyadaki paylaşımlarını bile babasının kontrol ettiği belirtiliyordu. Şarkıcının hayranları bu durumunu Spears’ın ruh sağlığını kötü etkilediğini fark etmişlerdi. “Free Britney” kampanyası başlatılmış ve Spears’ın kendi hayatını kontrol edebilmesini talep etmişlerdi.

Spears, babasının 13 yıldır süren vasiliğine ilişkin davada uzun zaman sonra ilk kez ifade verdi. Britney Spears, babasının kontrolünün istismara döndüğünü ve sadece normal bir hayat istediğini söyledi. Spears uzaktan bağlantı ile katıldığı davada, babasının kendisine rahim ağzı araç takmasını isteyerek erkek arkadaşıyla evlenmesini veya bebek sahibi olmasını engellemek istediğini, onu psikiyatrik ilaçlara zorlamak ve sürekli olarak “sarhoş” hissetmesine neden olmakla suçladı.

Spears, “Kademeli olarak ilerlemek istiyorum. Evlenip bir bebek sahibi olabilmek istiyorum. Ancak şu anki vasiliğe göre evlenemeyeceğim ya da bebek sahibi olamayacağım söylendi. Yeni bir bebek sahibi olabilmek için spirali çıkarmak istedim, ancak bu sözde ekip doktora gitmeme izin vermiyor çünkü daha fazla doğurmamı istemiyorlar. Yani temel olarak bu sistem bana yarardan çok zarar veriyor. Bir hayatım olmasını hak ediyorum. Hayatım boyunca çalıştım. Kendi kızına yüzde 100 zarar vermek için sahip olduğu kontrol, babam o kontrolü sevdi. Yalan söyledim ve tüm dünyaya iyi olduğumu ve mutlu olduğumu söyledim. Bu bir yalandı. Bunu yeterince söylersem, inkar ettiğim için mutlu olabilirim diye düşündüm. Şoktaydım. Travma geçirdim. Ama şimdi ben size doğruyu söylüyorum: Mutlu değilim” dedi.

Justin Timberlake’den aldatıldığı söylentileri eşliğinde 2002’de ayrıldığı Britney Spears’e babasının vasiliğinden çıkması için destek verdi. “Hepimiz Britney’i desteklemeliyiz; hiçbir kadın kendi bedeni hakkında karar vermekten alıkonmamalıdır” dedi.

 

Benzer Haberler