Bridgerton dizisi hatayla başladı

27 Ocak 2021 Çarşamba

Bridgerton dizisi hatayla başladı

Dizi, Julia Quinn’in Bridgerton serisinin ilk romanına dayanan dayanıyor. Dizinin geçtiği yıl 1813. Ancak dizinin açılış bölümünün ilk karelerinin bazılarında izleyiciler Bath’teki Royal Crescent’in (Kraliyet Hilali) önündeki yoldaki boyalı sarı çizgileri görebilir.

Karakterlerin hala at arabasıyla dolaştığı göz önüne alındığında, bu çizgileri o sahnelere dahil edilmesinin tarihsel olarak imkanı yok.

Bridgerton

Bazı sosyal medya kullanıcıları, tarihsel yanlışlığa hızlıca dikkat çekti. Bir fan attığı tweette “Ah canım, TV dizisi ‘Bridgerton’da sokakta park edilmez çizgileri var.” diyerek hata ile dalga geçti. Başka bir kullanıcı “Tarih danışmanı ve sanat departmanı olarak birkaç film / TV şovunda çalıştım, bir sokakta olmaması gereken modern bir çizgi varsa beyazla üstünü boyadığımızı veya tüm sokağı toprakla kapladığımızı hatırlıyorum;)” şeklinde tweet attı. Bazı hayranlar ise daha insaflıydı. Diziye olan desteklerini “Bu Bridgerton. Sarı çizgileri affedebilirim.” yorumlarıyla gösterdiler.

Popüler serinin yalnızca ilk dört haftasında 63 milyon izlendiğini düşünürsek, hatalar dizi üzerinde çok etki etmemişe benziyor. İlk sezonu tamamlanan dizi için, hayranlar ikinci sezon için nefeslerini tutmuş bekliyordu. Netflix geçen hafta ikinci sezonun gelişini doğruladı. İkinci sezonun pek çok detayı henüz açıklanmasa da, oyuncu kadrosunun 2021 baharında prodüksiyona döneceği ve Jonathan Bailey’nin karakteri Anthony Bridgerton’ın sezonun ana odağı olacağı doğrulandı.

Türk Lirası daha da değer kazanacak! Fiyatlar düşebilir!

Benzer Haberler