“Breaking Bad” dizisi Konya’da gerçek oldu

Yayın tarihi: 13 Nisan 2022 Çarşamba 3:28 pm - Güncelleme: 13 Nisan 2022 Çarşamba 7:55 pm

İzlenme rekorları kıran ‘Breaking Bad‘ dizisi gerçek oldu. Konya’da kimyager sevgilisiyle beraber ev kiralayıp uyuşturucu imal eden Atilla Ö. yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Selçuklu ilçesinde bir evde uyuşturucu imal edildiği bilgisine ulaştı. Yapılan çalışmada Atilla Ö.’nün kimyager sevgilisi E.S. ile evi kiralayıp, uyuşturucu imal ettiği saptandı. Eve operasyon düzenleyen polis, Atilla Ö. ve E.S.’yi ‘uyuşturucu madde üretmek ve ticaretini yapmak’ suçundan gözaltına aldı.

ÇOK SAYIDA MALZEME ELE GEÇİRİLDİ

Evde yapılan aramada 16 kilo 537 gram sıvı metamfetamin, 7 kilo 272 gram metamfetamin imalatında kullanılan toz kimyasal, 100 gram aseton, 1 kilo 560 gram fosfor maddesi, 150 gram kristal metamfetamin, 2 elektrikli ısıtıcı, 1 hassas terazi, 14 cam aparat ve laboratuvar malzemeleri ele geçirdi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede mahkemeye çıkarılan şüphelilerden Atilla Ö. tutuklandı. Kimyager E.S. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BREAKING BAD

Breaking Bad, Vince Gilligan tarafından tasarlanmış ABD drama televizyon dizisidir. 50 yaşında lisede kimya öğretmeni olan Walter White (Bryan Cranston), bir oto yıkamada ek iş yapmaktadır ancak bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Dizide Walter White, ailesine para bırakabilmek için uyuşturucu kullanan, muhitleri bilen eski öğrencisi Jesse Pinkman (Aaron Paul) ile birlikte metamfetamin üretmeye başlar.

Eski Türk-Amerikan İşadamları Derneği Başkanı Ali Osman Akat uyuşturucu baronu çıktı