Boşanma aşamasında olduğu kadını tehdit eden erkek: 3-5 gün yatarım 6’ncı gün yine dışarıdayım

14 Nisan 2021 Çarşamba

Boşanma aşamasında olduğu kadını tehdit eden erkek: 3-5 gün yatarım 6’ncı gün yine dışarıdayım

Bolu’da boşanma aşamasında olduğu Cansu İrki’yi tehdit eden Erdal İrki’nin ses kayıtları ortaya çıktı. Erdal İrki’nin “Hepinizi kör bıçakla keseceğim. 3-5 gün yatarım 6’ncı gün yine dışarıdayım.” dediği anlar kayıtlara yansırken Cansu İrki, “Bu adam elini kolunu sallayarak gezmesin. Ben ölmek istemiyorum.” dedi.

Evli olduğu Erdal İrki’den şiddet görmeye başlamasının ardından boşanmaya karar veren Cansu İrki, eşinden şiddet görmeye devam edince polise başvurdu. Gelen memurların korumasıyla Antalya’dan otobüse binip, Bolu’ya geldi. İrki, Bolu’da boşanmak için mahkemeye başvururken, haberi alan Erdal İrki Bolu’ya geldi. Erdal İrki, iddiaya göre boşanmalarına neden olduğunu öne sürdüğü kayınvalidesini darp etti. Cansu İrki’nin annesi Erdal İrki’den şikayetçi oldu. Cansu İrki’nin açtığı boşanma davası, Bolu Aile Mahkemesi’nde görülmeye başlandı. Duruşma, E.İ.’nin katılmaması nedeniyle ertelendi.

Cansu İrki, boşanma aşamasında olduğu Erdal İrki’nin kendisini ölümle tehdit ettiğini ve bu tehditlerini onun da bilgisi dahilinde kayda aldığını, boşanma davası dosyasında bunların da olduğunu söyledi.

“3-5 GÜN YATARIM, 6’NCI GÜN YİNE DIŞARIDAYIM”

​Erdal İrki’nin cep telefonu konuşmalarını kaydeden Cansu İrki, bu kayıtları dinletti. Kayıtlarda eşini ve ailesini kesmekle tehdit eden Erdal İrki, şunları söyledi:

“Şaka yapmıyorum, hepinizi keseceğim. Kör bıçakla keseceğim. Çocuğumun ölüsünü öpeyim ki sana en büyük yemin. 3-5 gün yatarım 6’ncı gün yine dışarıdayım. Bu seni son uyarışım. Bu işin şakası yok. Ben sizin beklemediğiniz gün geleceğim.”

“ÇOCUĞUM ÇIĞLIĞIMI DUYMASA BENİ ÖLDÜRECEKTİ”

Evlendikten sonra şiddet görmeye başladığını ve hamileyken de dayak yediğini söyleyen İrki, birçok hastalığa yakalandığını kaydederek, şunları söyledi:

“Çalışmıyor, sanal kumar oynuyor. Madde bağımlılığı var. Çalışma hırsı yok. İşe gidiyor öğlen geliyor ve çalışmanın ona göre olmadığını söylüyor. Çünkü kumar oynuyor. Daha sonrasında ben boşanmak istediğimi söyledim. Çünkü bana düzen kurmayacaktı. Benim ayrılmak istememin sebebinin annem olduğunu düşünerek annemi darbetti. Öldüresiye de dövdü. Tehditleri devam ediyor. Öldüresiye dövdüğü için, aileme zarar vermesin diye ben arkasından gitmek zorunda kaldım. Arkasından gidince de olmadı. Düzen tutturamadık. Baktım böyle olmayacak ‘anlaşmalı olarak boşanalım’ dedim, o da kabul etti. Bu o dönemde beni oyaladı. Ben de eşyaları toplayıp Bolu’ya gelecektim. Eve çocuğu görmek için geldi. Bir şey yapmayacağını söyleyince ben de kapıyı açtım. Benim eşyaları hazırladığımı görünce beni dövmeye başladı. Öldürecekti beni. Çocuğum ‘İmdat’ sesime uyanınca bıraktı. Çocuğum uyanmasaydı beni öldürecekti. Benim telefonumu ve evin anahtarını alarak çıkıp gitti. Ben de bu zaman zarfında balkona çıktım. Yoldan geçen birine seslendim. Polisi aradık. Polis gelip bizi aldı. Hastane ve darp raporundan sonra özel hiçbir eşyamı alamadan Bolu’ya geldim.”

“BİZİ ÖLDÜRECEĞİNİ SÖYLÜYOR”

Erdal İrki’nin tehditlere devam ettiğini söyleyen Cansu İrki, “Bizi öldüreceğini, keseceğini söylüyor. Çocuğu vermezsek bizim beklemediğimiz an bizim karşımıza çıkıp öldüreceğini söylüyor. Konuşurken de onun bilgisi dahilinde ses kaydı aldım. Ben ne yaparsam yapayım bu adam elini kolunu sallayarak geziyor. Kendisi de ‘3 gün 5 gün yatarım 6’ncı gün ben yine dışarıdayım. Ben yine yapacağımı yapacağım’ diyor” dedi.

“ÖLMEK İSTEMİYORUM”

Ölmek istemediğini ve yakınlarının da tehlikede olduğunu dile getiren Cansu İrki, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Bu adam elini kolunu sallayarak gezmesin. Ben ölmek istemiyorum. Benim annem öldürülsün istemiyorum. Diğer televizyonlarda çıkanlar gibi ben de çocuğumun gözü önünde ölmek istemiyorum. Birileri benim sesimi duysun. Bir şekilde bu adam cezasını almalı. Almadığı takdirde ben de öleceğim diğer kadınlar gibi. Sesim duyulmazsa ben de öleceğim. Ben sesimi bu şekilde duyurmaya çalışıyorum ama kimse benim sesimi duymuyor. Belki benim çocuğum annesiz kalacak, belki de ben annesiz kalacağım”

Benzer Haberler