Bornova’da 30 Ağustos heyecanı

31 Ağustos 2020 Pazartesi

Koronavirüs salgınına önlem amaçlı kısıtlama getirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları’nın adresi Bornova Cumhuriyet Meydanı oldu. Resmi törenlerde Atatürk Anıtı’na çelenk koyan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, protokolle birlikte Işıkkent Şehitliğini de ziyaret etti, ardından CHP Bornova İlçe örgütünün düzenlediği programa katıldı.

Bornova’daki 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen resmi törenle başladı. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova Kaymakamı Fatih Genel ve Garnizon Komutanlığını temsilen Topçu Albay Ramazan Karadaş, Atatürk Anıtına çelenk koydu, ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törenin ardından Bornova İlçe Emniyet Müdürü Gülden Türkal ile birlikte Işıkkent’teki Polis Şehitliği’ne giden Bornova Protokolü, şehit polisler için dua okudu, ziyarete gelen şehit ailelerinin acılarını paylaştı.

BAŞKAN İDUĞ ÇELENK KOYMA ETKİNLİĞİNE KATILDI

Başkan İduğ, resmi programın ardından yine Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda CHP Bornova İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği çelenk koyma etkinliğine katıldı. CHP İzmir Milletvekilleri; Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır,  Mahir Polat ve Atila Sertel’in de yerini aldığı törende günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yapan İlçe Başkanı Ertürk Çapın ile Atatürkçü Düşünce Derneği Bornova Şubesi Başkanı Doğan Aygen, Büyük Önderimiz Atatürk’e, Cumhuriyet değerlerine ve milli bayramlarımıza sonsuza dek sahip çıkacaklarını söyledi.

Bornova’daki Zafer Bayramı Kutlamaları Bornova Belediyesi tarafından saat 20.00’da düzenlenecek kortej geçişi ile devam edecek.

 

Benzer Haberler