Bolu Dağı’nda 30 kilometrelik kuyruk! Araçlarını bırakıp gittiler

24 Ocak 2022 Pazartesi

Türkiye genelinde etkili olan kar yağışı sebebiyle çift yönlü olarak trafiğe kapatılan Bolu Dağı Tüneli’nde 30 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Otoyoldan görüntüler paylaşan vatandaşlar, bazı sürücülerin araçlarını terk edip gittiğini söyledi.

Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı hemen her ilde trafik kazalarına ve uzun araç kuyruklarına sebep oldu. İstanbul-Ankara TEM ve Devlet Yolu’nda, Gerede ile Düzce arasındaki kesim güvenli trafik akışı sağlanana kadar araç geçişlerine kapatıldı. Çift yönlü olarak trafiğe kapatılan yolda yaklaşık 30 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Yolun yeniden trafiğe açılmasıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

“ARABALARINI TERK EDİP GİDENLER OLDU”

Gerede-Düzce arasındaki yolda 4 saat mahsur kaldığını belirten birçok vatandaş, sosyal medya üzerinden paylaştığı videolarla duruma tepki gösterdi. ANKA’da yer alan habere göre Mahsur kalan Emre Yıldız isimli bir vatandaş, “Yaklaşık 4 saattir Ankara-Bolu yolunda mahsur kaldım. İnsanlar arabalarını terk ediyor ve gidiyorlar. Sağlı sollu olarak arabalar yollarda kalmış durumda. Kızılay insanlara yardım getirdi. Allah sonumuzu hayreylesin” dedi.

Bir başka vatandaş, “İstanbul-Ankara istikametinden yola çıkacak olan arkadaşlar varsa yola çıkmasınlar. Yol Bolu Dağı’nda kapandı. Tüm yetkililer araçları tesislere yönlendirdi. Yola çıkacaklara uyarıda bulunuyorum” diye konuştu.

“TAM 4 SAATTİR AYNI NOKTADA BEKLİYORUZ”

İstanbul’dan Ankara istikametinde seyrederken yolda mahsur kaldığını belirten bir araç sürücüsü de “Bolu tüneli girişine yaklaşık 7,5 km kala trafik kilitlenmiş, yol tamamen karla kaplanmış, araçlar durmuş vaziyette. Tam 4 saattir aynı noktada bekliyoruz. Yolun açılması için ilgilileri arıyoruz. ‘Sabredin açılacak’ diyorlar ama nedenini bir türlü söylemiyorlar. Bir taraftan kar yağışı devam ediyor. Araçlar karın içinde kalmış durumda. Maalesef vaziyetimiz bu. Ne zaman açılacağı da belli değil” sözleri ile yaşadıklarını aktardı.

Mahsur kalan yurttaş: Bize kesinlikle yardım gelmedi

 

 

Benzer Haberler