Boğaziçi Film Festivali ödülleri dağıttı

5 Kasım 2018 Pazartesi

Bu yıl 6’ncısı düzenlenen Boğaziçi Film Festivali’nin ödülleri önceki akşam yapılan törenle sahiplerine verildi. Murat Düzgüoğlu’nun filmi Halef, gecede en çok ödül alan film oldu

Bu yıl 6.sı düzenlenen Boğaziçi Film Festivali’nin kazananları belli oldu. Cemal Reşit Rey’de gerçekleşen kapanış ve ödül gecesinde Murat Düzgünoğlu’nun yönettiği “Halef” adlı filmi ulusal uzun metraj yarışmada En İyi Film seçildi. Türkiye ve dünya sinemasının en yeni örneklerini İstanbullu sinemaseverlerle buluşturan festivalde bu yıl, 41 ülkeden 90 yönetmenin toplam 88 film gösterildi ve aralarında Sergei Loznitsa, Paulo Branco, Parviz Shahbazi, Marc Baschet’ın da olduğu, birçok usta sinemacı festivalin konuğu olarak İstanbul’da buluştu.

YILIN EN İYİ YERLİ FİLMİ ‘ HALEF ‘

Murat Düzgünoğlu’nun yönettiği Halef, En İyi Film Ödülü dışında ayrıca En İyi Senaryo (Murat Düzgünoğlu, Melik Saraçoğlu) ve En İyi Erkek Oyuncu (Muhammet Uzuner) dallarında da ödüller aldı. Yarışmada En İyi Yönetmen Ödülü “Anons” filmiyle Mahmut Fazıl Coşkun’a verilirken, filmdeki çalışmasıyla Krum Rodriguez de En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü’nü kazandı. Gecenin kazanan bir diğer filmi ise “Borç” oldu. Filmdeki performansıyla İpek Türktan Kaynak, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü, Naim Kanat da En İyi Kurgu Ödülü’nün sahibi oldu.

Benzer Haberler