“Black Lives Matter” protestoları Polis arabası üreten Ford’a sıçradı

10 Temmuz 2020 Cuma

“Black Lives Matter” protestoları Polis arabası üreten Ford’a sıçradı

Polis departmanını ırkçı olmakla suçlayan sivil toplum kuruluşları Ford polis arabası üretimine tam anlamıyla kafayı takmış durumdalar.

Black Lives Matter protestoları Polis arabası üreten Ford’a sıçradı. George Floyd’un bir polis tarafında boğularak öldürülmesi sonrasında çıkan Black Lives Matter protestoları sonunda Ford’a kadar dayanmış görünüyor. Trump yanlısı bir yönetime sahip olduğu düşünülen Ford’da çalışanlar da isyan bayrağını açtılar. Sadece sivil toplum kuruluşları değil Ford çalışanları da şimdi şirket yönetimine polis departmanına araç üretmekten vazgeçmesi konusunda baskı yapıyor.

polis arabası

Black Lives Matter protestoları sırasında pek çok defa polislerin, dev Ford SUV’larını topluluğun üzerine doğru sürdüğü, bazı göstericileri yaraladığı gibi görüntüler de bu tepkileri güçlendiriyor.

Ford çalışanları, şirket yönetimine yazdıkları mektupta, polis departmanına büyük indirimler ve özel paketlerle satılan araçları üretmek istemediklerinin de altını çizdiler.

Ancak Ford yönetimi de bu mektuplara hızla cevap verdiler. Ford’un sadece işini yaptığını, başarılı araçlar ürettiğini, bunları kullanan polislerin niyetleriyle şirketin bağının olmadığını hatırlattılar.

Öte yandan bu cevabın çalışanları memnun etmediği ve çalışanların şirketten 15 Temmuz’a kadar kararını değiştirmesi istediği de vurgulanıyor. Yani ciddi bir restleşme yaşanıyor ve dev ABD’li otomotiv üreticisi, çalışanların istediğini yapmazsa, Ford çalışanları 15 Temmuz’dan sonra greve gidebilir mi?

Xiaomi MIUI 12 alacak cihazları açıkladı!

Benzer Haberler