BKM duyurdu: Temassız ödemelerde işlem limiti yükseliyor

6 Mayıs 2021 Perşembe

BKM duyurdu: Temassız ödemelerde işlem limiti yükseliyor

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), temassız ödemelerde şifresiz işlem limitinin yarın itibarıyla 250 TL’den 350 TL’ye çıkarılacağını açıkladı.

Bankalararası Kart Merkezi’nden (BKM), kartlar ve mobil cihazlar üzerinden hiçbir temas gerektirmeden ödeme yapmaya imkan sunan temassız ödemelerde şifresiz işlem limiti 7 Nisan (yarın) itibarıyla 350 TL’ye çıkartılacağını duyurdu.

Ödemelerin çok daha hızlı ve kolay yapılmasına olanak sağlayan temassız ödemelere gösterilen ilgi giderek artıyor. Güvenli olmasının yanı sıra kullanıcılara hijyenik bir ödeme deneyimi sunan temassız ödemeler, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası haline geliyor.

Kartlar ve mobil cihazlar üzerinden hiçbir temas gerektirmeden ödeme yapmaya imkan sunan temassız ödemelerde şifresiz işlem limiti yarın itibarıyla 350 TL’ye çıkartılıyor. Temassız ödemeler 350 TL’ye kadar şifresiz, bu tutar üzerindeki işlemler ise temassız ve şifreli olarak yapılacak. Temassız ödemelerde şifresiz işlem limiti 18 Mart 2020’de 120 TL’den 250 TL’ye yükseltilmişti.

Mutfaktaki yangın sürüyor! Enflasyon nisanda da yükseldi

Benzer Haberler