Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Ekonomi

Bitcoin’de tarihi çöküş!

Bitcoin ile birlikte birçok kripto parada büyük düşüşler meydana gelirken kripto para piyasalarının BTC’nin ardından en değerli ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) ağında işlemler durma noktasına geldi.

Bitcoin ve kripto paralarda tarihi çöküş meydana geldi.

ORTALAMA ONAY SÜRESİ 44 DAKİKAYA ÇIKTI

Kripto para sektöründe çok “kanlı” bir perşembe günü yaşıyor. Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto parada çok büyük düşüşler yaşanırken bunlardan payını alanlardan bir tanesi de Ethereum oldu.

Sektörün önde gelen borsalarından Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’nun da Twitter’da aktardığı bilgilere göre Ethereum ağında ortalama bir işlemin onaylanma süresi 44 dakikaya çıktı.

Bu olaya tam olarak neyin sebep olduğu henüz bilinmese de yaşanan düşüş sonrasındaki panikle, artan Ethereum işlemlerini ağın kapasitesinin kaldırmadığını ifade eden görüş, son derece mantıklı bulunuyor.

Bu yazının kaleme alındığı dakikalarda yüzde 30’a varan bir düşüş yaşayan ve değeri 136 dolara kadar düşen Ethereum’un ağında yaşanan bu olay, en az düşüşün kendisi kadar ilgi çekti.

Birçok kişi, bu tarz durumlarda adeta donakalan Ethereum’un ağının teknik açıdan yeterli olmadığını savundu ve buna benzer olayların Ethereum için iyi olmadığı yönünde görüş bildirdi.

VİTALİK BUTERİN, ETHEREUM AĞI HAKKINDA KONUŞMUŞTU

Tam da bu olayın birkaç gün öncesinde Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, bir podcaste katılmış ve Ethereum ağı hakkında bazı bilgiler vermişti.

loading...