Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde yıl bitmeden hangi seviyeler görülebilir?

13 Eylül 2021 Pazartesi

Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde yıl bitmeden hangi seviyeler görülebilir?

İLANDIR

Son zamanlarda kripto para birimi fiyatlarında ve Bitcoin fiyatında belirsizliğin hakim olduğu ifade edilebilir. Özellikle 7 Eylül’de yaşanan düşüş sonrasında zaman zaman fiyatlar artış yaşasa da geri çekilmeler de görülüyor. Peki, Bitcoin ve altcoin’lerde fiyat beklentileri nasıl şekilleniyor?

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Lider kripto para birimi Bitcoin’in yeniden bir yükseliş başlatabilmesi için analistler öncelikle 45.000 dolarlık önemli seviyenin destek seviyesine dönüştürülmesi gerektiğini düşünüyor. BTC her ne kadar 45.000 dolar üzerine yükselse de son zamanlarda 43.000 dolarlık seviye iki kez test edildi.

Dolayısıyla analistlere göre 43.000 dolarlık güçlü desteğin kırılması beklenen rallinin ertelenmesine ya da hiç yaşanmamasına sebep olabilir. 43.000 doların altında ise ikinci güçlü destek seviyesinin 42.000 dolar olduğu ifade edilebilir.

Bunlara ek olarak eğer bir artış hareketi başlayacaksa BTC’de 45.000 dolar sonrasında 47.000 ve ardından 48.000 doların direnç olacağı düşünülüyor. İlk kilit direnç ise 50.000 dolarlık psikolojik seviyede olabilir. 50.000 doların yukarı yönlü kırılımı bir önceki reddedilme seviyesi olan 53.000 doların tekrar test edilmesini sağlayabilir.

Bu seviyelerin üzerinde ise Bitcoin’in 64.000 dolarlık rekor seviyeye doğru harekete geçebileceği ifade ediliyor. Bilindiği gibi BTC son olarak  64.900 dolar ile kendisine bir rekor belirlemiş ve sonrasında düşüşe geçmişti.

Eğer popüler analistlerin tahminleri tutarsa, BTC yıl bitmeden 100.000 dolarlık önemli seviyeyi görebilir ve dolayısıyla yeni bir rekor kırabilir.

Altcoin Fiyat Beklentileri

Bitcoinhaber.net adlı kripto para ve Blockchain haber sitesinde de bahsedildiği gibi altcoin’lerin yönünü yukarı çevirebilmesi için öncelikle Bitcoin’in yükseliş trendinin kesin olarak oluşması gerekiyor. BTC’deki yükseliş trendinin oluşması, altcoin’lere çeşitli fırsatlar sunabilir.

Öte yandan analistler Ethereum’un (ETH) yıl bitmeden 5.000 doları, Ripple’ın (XRP) yıl bitmeden 5 doları ve Binance Coin’in (BNB) yıl bitmeden 750 doları görmesini bekliyor

Ancak bu noktada kripto para birimlerindeki volatil hareketlerin unutulmaması ve araştırmalar sonrasında yatırımların yapılmasının oldukça önemli olduğunu belirtmek gerekiyor. Böylece yatırımcılar riskler konusunda kendilerini korumaya alabilir.

Benzer Haberler