Birce Akalay’dan Cannes’a giden Türk oyuncuları eleştiren Esra Dermancıoğlu’na yanıt

Yayın tarihi: 21 Mayıs 2024 Salı 3:42 pm - Güncelleme: 21 Mayıs 2024 Salı 3:42 pm

Birce Akalay, oyuncu Esra Dermancıoğlu‘nun Cannes’a giden Türk oyuncularına yönelik sert eleştirilerine yanıt verdi.

En prestijli film festivallerinden biri olan Cannes Film Festivali’nin 77’ncisi devam ediyor. Türkiye’den birçok oyuncu, çeşitli markaların davetleri aracılığıyla festivaldeki film galalarına katılıyor.

Oyuncu Esra Dermancıoğlu, festivale Türkiye’den giden meslektaşlarına tepki göstererek, “Keşke çıplak yürüyüşler yerine iki kelime laf edebilecek insanlar gitseydi. Ben utandım” dedi.

Dermancıoğlu’nun sert eleştirisine Cannes Film Festivali’ne katılan isimler arasında yer alan Birce Akalay’dan yanıt geldi.

2. Sayfa’nın haberine göre Akalay, “Hiç yorum yapmak istemiyorum. Genel olarak çok ayıp buluyorum. Çok konuşup polemik yaratmak istemiyorum. Sevmiyorum bu tarz polemikleri. Sadece ayıp buluyorum bu kadar” ifadelerini kullandı.

ESRA DERMANCIOĞLU: ASLINDA CANNES’DA BENİM OLMAM LAZIMDI

Oyuncu Esra Dermancıoğlu festivalde Türkiye’yi temsil edenlerin kıyafetlerini eleştirerek, “Benim orada olmam lazımdı. Türkiye’den bizi temsil eden oyuncular, orada yarı çıplak” dedi.

Dermancıoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Önüme Cannes Film Festivali ile ilgili görüntüler düşmeye başladı. Türkiye’den bizi temsil eden oyuncular, orada yarı çıplak. Çıplaklık çok enteresan, biz bir şeyleri kanıtlamaya çalışıyoruz. Hayır, biz ‘Türkiye’de develerle gezmiyoruzu’ kanıtlamaya çalışıyoruz. İsterdim ki manyak performansları olan oyuncular gitsin, yarı çıplak, havalı yürüyüşler yerine iletişim kurabilecek insanların orada olmasını isterdim. Çırılçıplak yürüyeceğine, mikrofon uzatıldığında iki kelime laf edebilecek insanlar gitseydi. Ben biraz utandım. Oraya giden bir Türk oyuncunun uzun uzun konuşmasını dinlemek isterdim. O lisanı konuşmasını isterdim. Aslında Cannes’da benim olmam lazımdı. En azından karşılıklı iki çift laf edebilirdik. Çünkü dillerini, kafa yapılarını biliyorum. Türkiye’de her şeyin çözümü estetik ameliyat sanıyorum.”

Esra Dermancıoğlu’ndan Cannes tepkisi: Türkiye’yi temsil edenlerin hepsi yarı çıplak

Kaynak: HABER MERKEZİ