Bir ‘tahliye’ kulisi de Nagehan Alçı’dan: Sırada Osman Kavala ve Mümtazer Türköne var

5 Kasım 2019 Salı

Habertürk’ün hükumete yakınlığıyla bilinen yazarı Nagehan Alçı,  Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşlerinin tahliye kararının ardından   Osman Kavala ve Mümtazer Türköne’nin tahliye olacağını yazdı.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın tahliyesine ilişkin düşüncelerini kalem aldığı yazısında sırada Osman Kavala ve Mümtazer Türköne’nin olduğunu öne sürdü.

“Neyse ki nihayet dün akşam itibarı ile özgürlüklerine kavuştular.” diyerek Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan’ın tahliyesine ilişkin sevincini paylaşan Nagehan Alçı, Osman Kavala ve Mümtazer Türköne için de tahliye beklediğini belirtti.

Yazısında; Türköne’nin isminin geçmemesini eleştiren Alçı’ya göre bu büyük bir adaletsizlik.

İşte o ifadeler:

“Bundan sonra sırada Osman Kavala ve Mümtaz’er Türköne var. Bu davalardan bahsedilirken Türköne’nin ismi sırf ülkücü kökenli olduğu için neredeyse hiç zikredilmiyor. Bu büyük bir adaletsizlik.

Osman Kavala’nın da bunca zamandır tutuklu olması bir hukuk garabeti. Duruşması 24-25 Aralık’ta. Avukatı İlkan Koyuncu ile görüştüm. Öncesinde AİHM kararı bekleniyor, Şayet çıkarsa etkisi olabilir. Ancak AİHM kararı çıksın ya da çıkmasın yeni yargı paketinin tesis etmek istediği iklim hakim olmalı ve Osman Kavala da tahliye edilmeli…”

Benzer Haberler