Bir günde 3 kadın cinayeti!

29 Aralık 2020 Salı

Bir günde 3 kadın cinayeti!

Son 24 saatte Aylin Sözer Kemal Delbe isimli erkek tarafından, Selda Taş evli olduğu Mehmet Taş tarafından, Vesile Sönmez ise oğlu Uğur Dönmez tarafından öldürüldü.

Kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet ve istismar haberleri her geçen gün artarken son 24 saatte Türkiye’de 3 kadın, erkekler tarafından öldürüldü.

AYLİN SÖZER YAKILARAK ÖLDÜRÜLDÜ

İstanbul Maltepe’de yaşayan öğretim görevlisi Dr. Aylin Sözer, eski erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Kemal Delbe isimli erkek tarafından boğazı kesilerek ve yakılarak öldürüldü.

Maltepe’de öğretim görevlisi Aylin Sözer yakılarak öldürüldü

SELDA TAŞ BAŞINDAN VURULARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Malatya’da yaşayan Selda Taş, evli olduğu ve çok sayıda sabıka kaydı bulunduğu öğrenilen Mehmet Taş isimli erkek tarafından tabancayla başından vurularak öldürüldü.

Malatya’da kadın cinayeti: Çok sayıda sabıka kaydı olan Mehmet Taş evli olduğu kadını öldürdü

VESİLE DÖNMEZ BAŞINDAN VURULARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Gaziantep’te yaşayan Vesile Dönmez, şizofreni hastası olduğu iddia edilen Uğur Dönmez tarafından pompalık tüfekle başından vurularak öldürüldü.

Akşam saatlerinde annesi Vesile Dönmez’i rehin aldı. Silah sesini duyanların ihbarının ardından bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kendisini eve kitleyen Dönmez polis ekiplerinin uzun süren uğraşlarının ardından teslim oldu. Uğur Dönmez, gözaltına alınırken Vesile Dönmez’in başından vurularak öldürüldüğü tespit edildi.

KADINLARDAN EYLEM ÇAĞRISI

Aylin Sözer cinayetinin ardından Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’ndan eylem çağrısı geldi. Aylin Sözer’in öldürüldüğü yerde eylem yapacak olan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, yarın (30 Aralık Çarşamba) 16.00’da düzenlenecek eylem için yaptığı çağrıda şu ifadeleri kullandı:

“Ayrıldığı erkek tarafından yakılarak öldürülen Aylin Sözer için yarın İstanbul’da öldürüldüğü yerde eylemdeyizBugün #AylinSözer İstanbul’da, #SeldaTaş Malatya’da öldürüldü.  Bütün kadınları İstanbul Sözleşmesi’ni uygulatmak, kadın cinayetlerini durdurmak için eyleme çağırıyoruz”

Vaka sayılarının artışa geçtiği İngiltere’de alarm: Hastaneler çadır kurmayı planlıyor

Benzer Haberler