Bir CHP’li belediye daha ‘askıda fatura’ kampanyası başlattı!

15 Mayıs 2020 Cuma

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in pandemi sürecinde “Biz Varız” diyerek başlattığı dayanışma ağı “askıda fatura” uygulaması ile sürüyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle başlattığı dayanışma sürecini “askıda fatura” uygulamasıyla sürdürüyor.

Bu dönemde işini, gelirini kaybeden, ekonomik zorluklarla mücadele eden kesimlere destek olunması amacıyla önce İstanbul’da başlayan uygulama şimdi de İzmir’e taşındı. Aylık su faturalarını ödeyemeyenler ile onların yerine ödemek isteyenlerin buluşma adresi ise www.bizizmir.com oldu.

Adalet Bakanlığı, Barışlara tazminat ödeyecek!

ÖDENMEYİ BEKLEYEN BİN 937 FATURA

Pazartesi gününden itibaren ihtiyaç duyan vatandaşlar ödeyemedikleri su faturalarını sisteme yüklemeye başladı. Bugün itibariyle sistem ödeme yapmak isteyenler için de kullanıma açıldı.

İlk gün askıya alınan bin 937 fatura dayanışmaya katılacak yardımsever İzmirlileri bekliyor.

“Askıda fatura” uygulamasına “Biz İzmir” web sitesi üzerindeki şu linkten ulaşılabiliyor:

https://www.bizizmir.com/AskidaFatura

Eski AKP’li vekil Marmaray’ı İBB işletiyor sandı… İmamoğlu’na videolu kumpas!

‘ZOR GÜNLER BÖYLE AŞILACAK’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, küresel bir krize dönüşen koronavirüs salgınının yaralarını toplumsal dayanışmayla aşmaktan başka bir yol olmadığını belirterek, “Gerçekten çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren kardeşlerimiz olduğunu biliyoruz. Biz imkanlarımızı onlar için seferber ettik. Gücü olan İzmirliler de bizi bu yolda yalnız bırakmıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başlattığı bu uygulama artık İzmir’de de var. İnanıyorum ki ‘askıda fatura’ uygulamasıyla yeni bir başarı öyküsü yazacağız. Bizi bu dayanışma ayakta tutacak ve zor günler bu sayede aşılacak” dedi.

Nevşin Mengü’ye iğrenç mesajlar… Tüm isimler ifşa oldu

Benzer Haberler