‘Binali Yıldırım’ın oğlu yargı önüne çıksın’

24 Mayıs 2021 Pazartesi

‘Binali Yıldırım’ın oğlu yargı önüne çıksın’

Barış Önal - TELE1

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım ile ilgili bir dizi iddiada bulundu. Peker, Yıldırım için, “4 ton 900 kilo kokain yakalandıktan sonra yeni güzergah kurmak için Venezuela’ya  gitti” ifadelerini kullandı. Binali Yıldırım oğlu Erkam Yıldırım ile ilgili iddiaları redderek Venezuela’ya  maske ve kit götürdüğünü söyledi. Yıldırım’ın açıklamalarına sosyal meya kullanıcıları iki ülkenin vaka sayılarını karşılaştırarak yanıt verdi. TELE1’e konuşan CHP Milletvekili Fikri Sağlar ise iddialarda adı geçen faillerin yargı karşısına çıkmaları gerektiğini belirtti.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Süleyman Soylu ve Mehmet Ağar  hakkında itiraflarda bulunduğu videolarına yeni bir iddia ile devam etti. Peker, eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın Venezuela‘ya uyuşturucu kaçakçılığında yeni bir güzergah belirlemek için gittiğini iddia etti.

CHP Milletvekili Fikri Sağlar Twitter’dan yaptığı açıklamada Erkam Yıldırım’ın Venezuela ziyaretiyle ilgili “Venezuela’ya test kiti ve maske götürmüş. Soralım o halde: Erkam Yıldırım kaç adet test kiti ve maske götürdü? Bunları kendi parasıyla mı aldı? Faturası nerede? Nasıl götürdü? Gümrükten nasıl geçirdi? Kime teslim etti? Böyle ulvi bir yardımın neden tek kare fotoğrafı yok? ifadelerini kulllandı.

TELE1’e konuşan Fikri Sağlar, Peker’in iddialarıyla ilgili, “Bugüne kadar Sedat Peker’in yaptığı açıklamalarla ilgili her hangi bir şey yapılmazken en son pazar günü yaptığı açıklamada özellikle Kutlu Savaş’ın öldürülmesi ile ilgili söylediklerinde, Atilla Peker gözaltına alınmıştır. Dolayısıyla iddia edilenlerin failleri kimse yargı tarafından soruşturması yapılması gerekir. Ancak böyle açıklığa çıkar.” diye konuştu.

‘Maduro hükümeti izinsiz olarak Türkiye ve BAE’ye 73 ton altın sattı’

 

“PATATESİ BİLE REKLAMSIZ DAĞITAMAYANLAR VENEZUELA’YA GİDENLERİ REKLAM ETMEZ MİYDİ”

Peker’in iddialarına yanıt veren Binali Yıldırım oğlu Erkam Yıldırım’ın Venezuela’ya maske ve test kiti götürdüğünü söyledi. Yıldırım’ın açıklamalarının ardından, siyasiler ve sosyal medya kullanıcıları konu ile ilgili tepkilerini dile getirdiler.

Bir sosyal medya kullanıcısı yaptığı paylaşımda, “Resmi törenle verdikleri 3 kilo patatesi bile reklam yapan zihniyet, Venezuela’ya giden kitleri, maskeleri reklam etmez miydi?” ifaadelerine yer verdi.

CHP’li Özgür Özel Yıldırım’ın açıklamalarının ardından sosyal medyada, “Mustafa Elitaş’ın ifadesiyle ülkemizin dezenfektana muhtaç olduğu için bakan eşinden dezenfektan aldığı günlerde, son başbakanın oğlu Venezuela’ya test kiti ve maske yardımında bulunmuş… Keşke Ticaret Bakanlığı’na dezenfektan yardımında da bulunsaydı da kazıklanmasaydık!” açıklamasını yaptı.

 

Radyo programcısı  Nihat Sırdar ise, “Geçen sene Venezuela’dan peynir ithalatını konuşurken yani gerçekten peynir geleceğini düşünecek kadar saf olduğumuz günlerden geldiğimiz yere bakın.
Sizin gözünüzden #MemleketinDurumu nasıl görünüyor acaba?” ifadelerini kullandı.

Seçil Duygu Kasapoğlu isimli yurttaş ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Erkam Yıldırım’ın Venezuela’da olduğu tarihlerde iki ülkedeki vaka sayılarını kıyasladı.

Peker’in Erkam Yıldırım ile ilgili iddialarında geçen tarih Şubat 2020.

Şubat ayında Türkiye’deki koronavirüs vakaları 7 bin iken Venezuela’da 400…

Sedat Peker dizisinin 7’nci videosunda mekan değişti… İşte Sedat Peker’in son videosundaki iddialar

 

 

 

 

 

 

 

 

Peker iddiasında

Türkiye’nin 500 ton peynir alacağı Venezuela’da peynir asgari ücretten pahalı

 

 

Binali Yıldırım oğlu Erkam Yıldırım’ın Venezuela’ya gittiği tarihi Aralık ayı olarak belirti. Sosyal medya kullanıcıları bu tarihlerde Türkiye ve Venezuela’daki vaka sayılarını karşılaştırdı. Türkiye’de vaka sayısı 27.515 iken Venezuela’da ise 294…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NE OLMUŞTU?

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Erkam Yıldırım’ın Venezuela’ya uyuşturucu kaçakcılığı için gittiğini belirterek şu açıklamaları yapmıştı:

“4 ton 900 kilo kokain yakalandıktan sonra yeni güzergah kurmak için Venezuela’ya kim gitti?” “Eski başkanımız Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım… O mal yakalandıktan sonra bu senenin başında, şubat ayında gitti 4 gün kaldı. Karakas (Caracas) Limanı var, Venezuela’nın en büyük limanı, oradan kuru yük gemileri doğrudan Türkiye’ye gelebiliyor, ama konteynır gemileri Dominik üzerinde durma yapıp, o şekilde devam edebiliyor. Şimdi Dominik üzerinde de yakalanmalar artacak, çünkü yeni güzergah burası. Ben bizim liman çok önemli dedim ya (Yalıkavak marina), herkes oraya gemi giremez dedi. Ben gemi girer mi dedim, kokain Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra 30-35 metrelik uzun yolculuk yapan yatlarla, 500 kilo, 1 ton kokainler o şekilde dağılıyor. Özellikle ama Suriye Lazkiye üzerinden de yapılıyor.”

 

 

Binali Yıldırım ise oğlu Erkam Yıldırım’ın Venezuela’ya gidip uyuşturucu trafiği organizasyonunda yer aldığına ilişkin şu açıklamaları yapmıştı:

Binali Yıldırım, Peker’in iddialarını reddederek “Unutmayalım ki çamur atanın önce kendi elleri kirlenir. Oğlum Venezuela’ya gitmiştir. Orada bahsedildiği gibi ocakta, şubatta değil geçen sene aralık ayında gitmiştir. Beraberinde Covid ile mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerine test kiti, maske gibi bir takım malzemeler götürüp dağıtmıştır” dedi. Yıldırım oğlunun resmi bir ziyaretle gitmediğini de belirtti.

 

 

 

 

Benzer Haberler