Binali Yıldırım'ın afişlerinde gözden kaçan ayrıntı! - Tele1
Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Binali Yıldırım’ın afişlerinde gözden kaçan ayrıntı!

afişlerinde

Binali Yıldırım’ın afişlerinde dahi “Cumhur İttifakı adayı” ifadesinin yer almaması, “Binali Yıldırım, MHP ile yan yana görülmekten kaçınıyor mu” sorularını akıllara getirdi.

CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın adayı, İstanbul’un seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu ile AKP ve MHP oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın adayı Binali Yıldırım bu Pazar saat 21.00’daki ortak canlı yayında karşı karşıya gelecekler.

İşte CHP’nin son İstanbul anketi

23 Haziran’daki İstanbul seçimlerinde son viraja girilirken, Binali Yıldırım’ın seçim kampanyasındaki önemli bir ayrıntı dikkat çekiyor. 31 Mart öncesindeki seçim kampanyasında Binali Yıldırım için, AKP ve MHP’nin oluşturduğu “Cumhur İttifakı adayı” ifadesi sık sık kullanılıyordu. Ancak 31 Mart sonrasındaki İstanbul seçim kampanyasında, Binali Yıldırım, Cumhur İttifakı’nın ya da MHP’nin ismini kullanmaktan kaçınması dikkat çekiyor. Öyle ki Binali Yıldırım’ın Diyarbakır ziyaretinde kullandığı “Kürdistan” ifadesine, MHP lideri Devlet Bahçeli de tepki göstermişti.

Yıldırım’ın afişlerinde dahi “Cumhur İttifakı adayı” ifadesinin yer almaması, “Binali Yıldırım, MHP ile yan yana görülmekten kaçınıyor mu” sorularını akıllara getirdi.

Advertisement