Binali Yıldırım: Teyze bana, ‘bakan olmuşsun ama cahil kalmışsın’ dedi

12 Ekim 2021 Salı

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Kafkas Üniversitesi’nin 2021/2022 Akademik Yılı Açılış Töreni’nde konuştu. 2007 yılında memleketi Erzincan ziyaretinden bir anıyı paylaşan Yıldırım, bir teyzenin kendisine “Sen bakan olmuşsun ama cahil kalmışsın” dediğini söyledi.

AKP’li Binali Yıldırım,  2007 yılında memleketi Erzincan ziyaretinden bir anıyı paylaştı. Köyde yaşlı bir kadının kendisinden “ADSL’ istediğini, kendisinin ‘O ne teyze’ diye sorması üzerine ise, “Sen bakan olmuşsun ama cahil kalmışsın” yanıtı aldığını söyledi.

Gençlere “Siz internet kuşağısınız” diyen Yıldırım, 2007 yılında memleketi Erzincan ziyaretinden bir anıyı paylaştı. Yıldırım şöyle konuştu:

“TEYZE BANA ‘EVLADIM, SEN BAKAN OLMUŞSUN AMA CAHİL KALMIŞSIN’ DEDİ”

“Bir köye gittim, girişte çeşmenin başında yaşlı bir teyze oturuyor, arkadaşlar dedi ki; teyze bakan geldi, ne istiyorsan iste, ne ihtiyacın varsa ayağına geldi. Teyze baktı yüzüme ‘hoş gelmişsin evladım’ dedi. ‘Hoş bulduk, teyze’ dedim. ‘Ne isteyeyim, yavrum. Yolumuz yoktu, yaptınız. Elektriğimiz, suyumuz, televizyonumuz var. Her şeyimiz var. Emme bizim köyde ADSL çekmiyor’ dedi. ‘O ne teyze?’ dedim. ‘Evladım, sen bakan olmuşsun ama cahil kalmışsın, Allah bilir sen şimdi Messenger’ı da bilmezsin’ dedi. Bakın, bana ders verdi. Anladım ki; teyzenin İsviçre’de yaşayan torunu varmış; torunu ile özlem gidermek, görüntülü konuşmak için Erzincan’a gitmek zorunda kalıyormuş. O yüzden, o hizmetin orada verilmesini istiyor. Haklı mı? Haklı. Vatandaşın her türlü ihtiyacını görmek eğer onun adına yetki ve sorumluluk aldıysanız; sizin göreviniz. O görevi de istikrarlı olursanız, yaparsınız. Güven olunca, kaynakları doğru kullanınca yaparsınız.”

 

Binali Yıldırım, çocukların ‘ne iş yapıyorsun?’ sorusuna ‘iş arıyorum’ cevabını verdi

Benzer Haberler