Binali Yıldırım: Bütün dünya fakirleşti, iki ülke ayakta kaldı

21 Aralık 2021 Salı

Binali Yıldırım: Bütün dünya fakirleşti, iki ülke ayakta kaldı

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, koronavirüs salgınında tüm dünyanın fakirleştiğini iki ülkenin ayakta kaldığını söyledi. Yıldırım, bu iki ülkeyi Çin ve Türkiye olarak açıkladı.

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve AKP Grup Başkanı İsmet Yılmaz, Hemşehri Dernekleri Buluşmasına katıldı. Binali Yıldırım, dünyada pandemi sürecinde yaşanan ekonomik dalgalanmadan en az hasar alan iki ülkeden birisinin Türkiye olduğunu söyledi.

Yıldırım, “Ekonomik belirsizliklerden dolayı şu anda dünya çaresiz. Bütün bu şartlar altında biz bu sancılı süreçten Türkiye olarak en az hasarla çıkan ülkelerin başında geliyoruz. Pandeminin etkisiyle 2020’de dünya ortalama yüzde 3,5 küçüldü. Yani bütün dünya fakirleşti. İki ülke sadece ayakta kalabildi. Çin ve Türkiye. Türkiye bütün bu zorluklara rağmen yüzde 1.8 büyümeyi gerçekleştirdi. Bu da Türkiye’nin başarısı” diye konuştu.

“2021 YILINDA BÜYÜME TAHMİNİMİZ YÜZDE 10”

Türkiye’nin 2021 yılında yüzde 10 büyüme hedefi gerçekleştireceğini söyleyen Yıldırım, “2021’de yine hedefimizi koyduk. 2020 yılından daha yukarıda. Salgının devam etmesine rağmen hedeflerini tutturan ülkelerin başında Türkiye geliyor. Bu yıl yüzde 10 gibi bir büyümeyi gerçekleştireceğiz. Bu kriz durumundan Türkiye olarak en az hasarla çıkan ülkelerin başında geliyoruz. Sadece kendimiz için değil 156 ülkeye de yardım elimizi uzattık” diye konuştu.

Mizah da yasak! Binali Yıldırım capsi paylaşan üniversiteliye soruşturma

Benzer Haberler