Binali Yıldırım: 20 yıldır başımıza gelmeyen iş kalmadı

3 Aralık 2021 Cuma

AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, katıldığı anaokulu açılışında, ” Ülkemiz büyük bir ülkedir. Bugüne kadar ne kadar büyük sınavlardan geçtik, 20 yıldır başımıza gelmeyen iş kalmadı” dedi.

Binali Yıldırım, Semiha Yıldırım’ın himayelerindeki 81 İl 81 Anaokulu Projesi kapsamında, Bigadiç ilçesinde yapılan Hatice Koç Kızılay Anaokulu’nın açılışına katıldı. Ekonomik problemlerin küresel bir sorun olduğunu ancak istismar edildiğini savunan AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım “Küresel olarak yaşanan bu zorlukları istismar etmeye kalkanlara ve buradan nemalanmak isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz. 20 yıldır başımıza gelmeyen iş kalmadı” diye konuştu.

Salgınla beraber dünyanın bir belirsizliğe düştüğünü belirten Yıldırım, “Seller oldu, yangınlar oldu bunların hepsini yönetebildik ancak belirsizlik yönetilemez. Şu anda karşı karşıya olduğumuz şey sadece Türkiye değil, dünya olarak belirsizliktir. Belirsizlikle ilgili o kadar büyük sorunlar var ki, ne kadar zengin olursanız olun, ne kadar güçlü ülke olursanız olun topu topu yarım gramlık bir mikrop bütün dünyayı dize getirdi” diye konuştu.

Yıldırım, konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Küresel olarak yaşanan bu zorlukları istismar etmeye kalkanlara ve buradan nemalanmak isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz. Ülkemiz büyük bir ülkedir. Bugüne kadar ne kadar büyük sınavlardan geçtik, 20 yıldır başımıza gelmeyen iş kalmadı. En son 15 Temmuz gibi alçak bir ihanetle karşı karşıya kaldık ama milletimizin feraseti liderimizin kararlılığıyla, Cumhurbaşkanı’mızın iradesiyle bu belayı da defettik. Daha birçok yapacak işimiz, ülkemiz için, milletimiz için iddialı hedeflerimiz var. Sadece ülkemiz için değil, bölgemiz için de iddiamız var. Etrafımızda yaşayan Türk dünyasında 170 milyon insan var. Bu insanlara Türkiye ağabeylik yapıyor. Suriye’de görüyoruz, Irak’ta görüyoruz işte oralardaki sorunlardan ‘bana ne’ demeye şansımız yok, böyle bir lüksümüz yok. Eğer oralarda her şey yerli yerinde olsa biz daha çok enerjimizi geleceğe, daha çok yatırıma ayırırız, güvenlik bazen bütün konuların önüne geçmiş oluyor.”

Bir babanın en zor anları: Çocuklarıma istediğini alamıyorum, ciğerim parçalanıyor

 

Benzer Haberler