Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Bilim insanları uyarmıştı: İstanbul Havalimanı’nda faciadan dönüldü

Türk Hava Yolları’nın (THY) ait İzmir-İstanbul seferini yapan yolcu uçağının iniş sırasında kuş sürüsüne daldığı ve uçağın gövdesinde hasar oluştuğu bildirildi.

 

Airporthaber’in haberine göre, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan havalanarak TK2313 sefer sayılı uçuşu yapmak üzere İstanbul Havalimanı’na gelen TC-JJM kuyruk tescilli uçak, İstanbul Havalimanı inişe hazırlandığı sırada kuş sürüsüne çarptı. B777-300ER tipi uçağın sol kanadında hasar meydana geldi.

İstanbul Havalimanı’nda yerli ve yabancı yolculara kur vurgunu…

Güvenli bir şekilde İstanbul Havalimanı’na iniş yapan uçağın Toronto-İstanbul seferine verilmesi planlandığı belirtilirken, teknik inceleme sonrası uçak seferden çekildi.

Pilot konuştu, İstanbul Havalimanı’nda uçakların inememe sebebi ortaya çıktı

Haziran ayı sonunda da İstanbul- Antalya seferini yapan THY uçağı, kalkıştan kısa bir süre sonra kuş sürüsüne çarpmış, uçak İstanbul Havalimanı’na geri dönmek zorunda kalmıştı.

BİLİM İNSANLARI UYARMIŞTI

Uzmanlar, Kuzey Ormanları üzerinde yapılan havalimanının dünyanın en önemli kuş yollarından birinin ortasında konumlandığını, bu sebeple yılda en az iki-üç büyük uçak kazası yaşanabileceğini belirtiyor.

İstanbul Havalimanı’nda uçak kalkmadı… ‘Burada havalimanı yapılamaz dedim’

loading...