Biden’den balkon konuşması

5 Kasım 2020 Perşembe

ABD’de başkanlık seçimleri devam ediyor. Tüm dünya merakla ABD’nin 46. başkanını bekliyor. Sonuçların çok başa baş geçtiği seçimde, Demokrat aday Joe Biden yeterli delegeyi topladıklarını belirterek seçimi kazandıklarını söyledi

Joe Biden’ın açıklamasından satır başları şu şekilde;

Değerli ABD halkı dün demokrasinin bu ulusun kalp atışı olduğunu kanıtladı. Tıpkı 200 yıldır olduğu gibi. 150 milyondan fazla kişi oyunu kullandı.. Bu sıra dışı. Bir şüpheniz varsa artık olmamalı.

ABD’de kritik seçim! Biden, Beyaz Saray’a çok yakın

Burada halkın sözü geçer. Güç kimse tarafından ele geçirilemez. Bu irade kimin ABD başkanı olacağını belirler. Uzun bir sayım sürecinin ardından açık bir şekilde söyleyebilirim ki yeterli delegeye sahibim. Sayma işlemi bittiğinde kazanan biz olacağız. Zafer ilanı için burada değiliz ama kazanan biz olacağız.

BİRBİRİMİZ TEKRAR DİNLEYECEĞİZ

Biden’den çok yardımcısı Kamala Haris konuşuluyor

Sert sözleri geride bırakacağız. Gerilimi azaltacağız. Birbirimizi tekrar dinleyeceğiz. Birbirimize saygı gösterip umursayacağız. Bir ulus olarak birlikte olacağız.

Ben bir demokrat olarak kampanyamı yürütebilirim ama seçildiğimde ABD Başkanı olacağım. O makam parti başkanı gibi yönetilmez. Elimden geldiğince çalışacağım hem ban oy verenler hem de vermeyenler için .

Şimdi her oy sayılmalı. Kimse demokrasimizi elimizden alamaz. Biz halk olarak bastırılmayacağız. Biz halk olarak zorbalığa uğramayacağız. Dostlarım inanıyorum ki zafer bizim olacak ama bu sadece bizim zaferimiz olmayacak bu ABD halkının zaferi olacak.

Benzer Haberler