Bıçakla market soymaya çalıştı

12 Kasım 2021 Cuma

Bursa’da elinde bıçakla girdiği marketi soymaya çalışan şüpheli,esnafın ve çevredekilerin marketteki kasiyerlerin çığlıklarını duymaları üzerine gelen polis ekiplerince yakalandı.

Bursa’nın Osmangazi ilçesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde meydana gelen olayda elinde ekmek bıçağı olan şahıs, marketin çevresinde dolandıktan sonra içeri girerek kasiyerlerden kasayı boşaltmalarını söyledi. Bıçaklı soyguncudan korkan kasiyerler çığlık atarak marketten dışarı çıktı. Yardım çığlıklarını duyan çevredeki insanlar olayı polis ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen polis ekipleri şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelinin elinde bıçakla markette dolaştığı anlar ise dışarıdan cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

İÇERİDE MÜŞTERİLER ALIŞVERİŞ YAPMAYA DEVAM ETTİ

Olayın görgü tanıklarından Yüksel Yüksel, “İlk başta fark etmedik. Kadının biri ‘polisi arayın’ deyince sokağa çıktık hepimiz. O sırada elinde bıçak olan biri sağa sola saldırıyordu. Sonra marketin içine girdi. Bıçağı kendine saplamaya çalışıyordu. Markette olan insanlara saldırmaya çalıştı. Baktık iyi değil, polise haber verdik. Polis gelene kadar içeri girip ikna etmeye çalıştık. Bıçağı kasaya bıraktı. Sonra polis geldi. Olay sırasında içeride müşteriler de vardı. Kimi gülüyordu, kimi şaşkındı. Çok değişik bir durumdu. İçerideki kadınların dışarı çıkması için kapıyı biz açtık ama şüphelide hiçbir tepki yoktu. Gayet sakindi, sanki alışveriş yapmaya girmiş gibi. Kasadakilere, ‘kasayı boşaltın’ demiş zaten” ifadelerini kullandı. Şüphelinin emniyetteki sorgusunun sürdüğü bildirildi.

Benzer Haberler