“Biber gazından bir şey olmaz” diyen vali yardımcısının yetkileri alındı

12 Aralık 2018 Çarşamba

Kızılcaköy’de köylülere ‘Biber gazından bi’ şey olmaz ya’ diyen Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat’ın yetkileri alındı.

Aydın Kulis’in haberine göre Efeler’e bağlı Kızılcaköy Mahallesi’ndeki protestolarda yaşanan olayların ardından İl Jandarma Komutanlığı ve il Emniyet Müdürlüğü ile ilgili görevler, Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat’tan alınarak, bir diğer Vali Yardımcısı olan Ömer Faruk Günay’a bağlandı.

Aydın Kızılcaköy’de bir hafta önce topraklarına Jeotermal Enerji Santrali yapılmasına karşı çıkan köylülere yönelik biber gazlı saldırıda ‘Bir şey olmaz ya biber gazından, ne olacak’ diye cevap veren Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat’ın yetkileri alındı. İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ile ilgili görevler Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay tarafından yürütülecek.

NE OLMUŞTU?

Bir hafta önce topraklarına jeotermal enerji santrali (JES) yapılmaması için eylem yapan Kızılcaköylülere, polis biber gazıyla saldırmış, biber gazına rağmen alandan ayrılmayan köylüler, Aydın Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Arat’a müdahaleyi sormuştu. ‘Bu biber gazını, şiddeti siz mi emrettiniz?’ diye soran kadına, Arat ‘Bir şey olmaz ya biber gazından, ne olacak’ diye cevap vermişti.

“Biber gazından bi’ şey olmaz ya” diyen Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat’ın görüntüleri ile ilgili soruşturma başlatılmıştı. Valilik açıklamasında Vali Yardımcısı Mustafa Hulusi Arat’ın söz ve davranışları “samimi sohbet” olarak nitelendirilmişti.

Benzer Haberler