Beyoğlu esnafı elektrik faturalarını paylaştı: Hükümet bizi batıracak!

14 Ocak 2022 Cuma

Beyoğlu esnafı elektrik faturalarını paylaştı: Hükümet bizi batıracak!

Müzik yasağıyla beraber iflasın eşiğine gelen birçok esnaf, elektrik faturalarına gelen zamlardan da nasibini aldı. Eğlence mekanlarının başında gelen Beyoğlu’nda esnaf, faturasını paylaşarak isyan etti.

Koronavirüs önlemleri bahane edilerek getirilen müzik yasağı, tedbirlerin gevşetilmesine rağmen kaldırılmadı. Yasaktan eğlence sektörü oldukça fazla etkilendi. Elektrik ve içki fiyatlarına da zam gelmesiyle eğlence mekanlarının başında gelen Beyoğlu’nda esnaflar isyan etti.

Sosyal medya platformu Twitter’da ‘Beyoğlu Esnafı’ isimli hesapta bir restorana gelen elektrik faturası tutarı paylaşıldı. Paylaşımda geçtiğimiz yıllarda gelen fatura tutarlarına da yer verilerek kıyas yapıldı. 2019’da gelen elektrik faturasının tutarı bin 500 TL iken 2022 Ocak ayında gelen fatura tutarı 7 bin 316 TL olarak paylaşıldı.

“HÜKÜMET ESNAFI BATIRACAK”

Beyoğlu Esnafı isimli sayfada yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Küçük bir restorana gelen elektrik faturası: 7.316 TL 2019’da ortalama 1.500 TL, 2020’de ortalama 2.000 TL ödemişler. Geçen 4.250 TL gelmiş, bu ay 7.2316 TL gelmiş. Hükümet esnafı batıracak. #elektrikfaturası”

Resim

CHP ile AKP arasında ‘bedava elektrik’ kavgası

Benzer Haberler