Beyaz TV sunucusu Tahir Sarıkaya, gözaltına alındı

2 Aralık 2021 Perşembe

Beyaz TV sunucusu Tahir Sarıkaya, gözaltına alındı

Beyaz TV sunucusu Tahir Sarıkaya, koronavirüs önlemleri kapsamında seyahat sınırlamasına rağmen turist olarak Roma’ya gittiği gerekçesiyle gözaltına alındı. Tatil için İtalya’ya giden Sarıkaya, İtalyan makamlar tarafından sınır dışı edildi.

Beyaz TV sunucusu Tahir Sarıkaya, iki arkadaşıyla birlikte İstanbul’dan saat 9.20 uçağı ile İtalya’nın başkenti Roma’ya hareket etti. T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre, Sarıkaya iki arkadaşıyla birlikte tatil için gittiği Roma’ya indiğinde pasaport kontrolü sırasında İtalyan polisi tarafından gözaltına alındı.

Sarıkaya’ya turistik seyahat yasağını ihlal ettiği ifade edildi. Sarıkaya yaklaşık 20 dakika gözaltında tutuldu. İfadeleri alınan üç Türk vatandaşı için daha sonra sınır dışı işlemleri başlatıldı.

Sarıkaya ve iki arkadaşı Türkiye saati ile 20.45’te Roma’dan İstanbul’a hareket edecek uçakla Türkiye’ye dönecek. Bu arada İtalyan makamları, seyahat yasağına rağmen üç Türk vatandaşına Türk Hava Yolları’nın nasıl müsaade ettiğine ilişkin bilgi istediği öğrenildi.

Sarıkaya, Twitter hesabından gözaltına alındığı haberini paylaştı. “Şaka gibi ya!” notunu düştü.

Beyaz TV hedef almıştı! Prof. Dr. Naci Görür’den Celal Şengör’e destek

 

 

Benzer Haberler