Beşiktaş’ta ters durak: ‘Anlamsız, mantıksız ve çok garip’

16 Temmuz 2021 Cuma

Beşiktaş’ta ters durak: ‘Anlamsız, mantıksız ve çok garip’

İstanbul Beşiktaş’ta bulunan bir İETT durağı, yolun dar olması sebebiyle ters konuldu. Bu nedenle yolcular, durak yerine çevresinde bekliyor. İETT yetkilileri ise 2010 yılında konulan durağın kaldırımın dar olması nedeniyle ters konumlandırıldığını belirtti. Yolculardan biri, durağın baktığı yöne ilişkin, “Anlamsız, mantıksız ve çok garip” dedi.

Beşiktaş’ta bulunan İETT durağının, otobüslerin geldiği yöne değil, karşıdaki binanın duvarını görecek şekilde konumlandırılması, yolcuların durak yerine çevresinde beklemesine yol açıyor. Beklerken durakta oturanlar sırtları dönük olduğu için gelen otobüsü göremeyerek, kaçırabiliyor. Bu nedenle durak kullanılamayınca yolcular, durağın dışındaki büfe önünde beklemek durumunda kalıyor.

2010 YILINDA YAPILMIŞ

Yolculardan Metin Kaya “Herkes uzakta duruyor, ben de durağa girmedim. Zaten durakta duran da pek yok. Koltukların içe doğru olması gerekmez mi, insanların oturması için. Otobüs böyle geçiyor, kabul et ki, biri orada oturdu. Oturunca bankayı mı görecek? Böyle otobüsün geldiği yeri görmek lazım. Bankayı mı bekliyorsun ki, bankaya dönük bu durak? Anlamsız, mantıksız ve çok garip” dedi.

Otobüs bekleyen bir yolcu ise “Biz büfelerin önünde otobüs bekliyoruz. Normalde durakta beklememiz gerekiyor. Ters çevirdiler, o yüzden otobüsleri de kaçırıyoruz” diye konuştu.

İETT’den edinilen bilgiye göre,  2010 yılında yapılan durak, bulunduğu kaldırımın dar ve arkasında bina girişi olması nedeniyle ters konumlandırıldı.  Yetkililer, 2010 yılında bu şekilde 13 durağın ters yapıldığını ancak bunlardan büyük bölümünün değiştirdiğini kaydetti.

Engelli vatandaşın akülü arabasına otobüs çarptı

Benzer Haberler