Beşiktaş Muleka’yı verecek Dieng’i götürecek

25 Nisan 2023 Salı

Beşiktaş isteneni veremeyen Muleka’yı Mısır ekibi Al-Ahly’ye göndermeyi planlarken, yine Al-Ahly forması giyen Aliou Dieng’i de bitirmek üzere.

Şenol Güneş’in takımın başına gelmesiyle çıkışa geçen Beşiktaş, yeni sezonun kadro planlamasına başlamış durumda… Gidecek ve kalacak isimlerin yanı sıra takıma katılması planlanan oyuncular için de görüşmeler devam ederken, Mısır’dan tam da Siyah-Beyazlılar’ın istediği gibi bir haber geldi. Güneş’in yeni sezon planları arasında yer almayan Jackson Muleka’yı Al-Ahly’ye göndermeye hazırlanan Beşiktaş, Mısır ekibinden ayrılmak isteyen Aliou Dieng’e talip oldu. Oyuncunun da Kartal’a yeşil ışık yakmasının ardından Muleka transferine Dieng dahil edildi.

BİTMEK ÜZERE…

Akşam gazetesinde yer alan habere göre; Mısır ekibinden Muleka için 4.2 milyon euro talep eden yönetim, Şenol Güneş’in Dieng’e ‘olur’ yanıtını vermesi sonrasında, istediği parayı 2 milyon euroya indirdi ve Al-Ahly’ye “2 milyon euro artı Dieng” teklifini sundu. Mısır ekibinden de olumlu yanıt gelince prensipte anlaşma sağlandı. Arap basınına yansıyan haberlerde de transferin bitmek üzere olduğu ve kısa süre içinde anlaşmanın tamamlanacağı bilgisi yer aldı. Al-Ahly’e yakınlığı ile bilinen bir basın organı, Dieng’in kısa süre içinde takımdan ayrılacağını duyurdu. Yeni sezonda Atiba’yı gönderecek olan Beşiktaş, yerini Dieng’le dolduracak.