Beşiktaş dronela antrenmanı görüntüleyen gazetecilere giriş yasağı getirdi

Yayın tarihi: 21 Mayıs 2020 Perşembe 11:15 am - Güncelleme: 21 Mayıs 2020 Perşembe 11:15 am

Beşiktaş’ta dün yeniden başlayan idmanları, havadan drone ile görüntüleyerek medyada haber yapan gazetecilere kulübe giriş yasağı getirildi.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Koronavirüs tedbirleri kapsamında dün antrenmanlara yeniden başladı. Basına kapalı olarak yapılan idman, bazı gazeteciler tarafından drone ile görüntülenerek medyada paylaşıldı. Bunun üzerine resmi web sitesinde açıklamada bulunan siyah-beyazlı kulüp, konu hakkında ciddi kararlar aldığını bildirdi.

İşte Beşiktaş’ın açıklaması:

“Dün BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde basına kapalı olarak gerçekleştirdiğimiz antrenman, iznimiz ve bilgimiz olmadan drone (uçangöz) kamera ile görüntülenmiş ve medyaya servis edilmiştir. Söz konusu görüntüyü kaydedip yayınlayarak basın meslek ilkelerini hiçe sayan kurum ve kişilere, basına açık gerçekleşecek antrenmanlarda süresiz olarak BJK Nevzat Demir Tesisleri’ne giriş yasağı getirildiğini ve BJK Nevzat Demir Tesisleri’ndeki mahremiyetin korunması amacıyla her türlü teknolojik ve hukuki tedbirin alınacağını kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.”

Haberde neler yazılmıştı?

Medyadan edinilen bilgilere göre; Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün bahsettiği haberde kulüpteki Koronavirüs testlerinden ve siyah-beyazlıların antrenmanlara tekrar başladığı anlatılmış, drone ile çekilen görüntü de “Beşiktaş’ın antrenmanı havadan görüntülendi” başlığı ile yayınlanmıştı.