Berkin Elvan’ın ablası Özge Elvan gözaltına alındı

5 Şubat 2021 Cuma

Berkin Elvan’ın ablası Özge Elvan gözaltına alındı

Birleşik Mücadele Güçleri, dün İstanbul Kadıköy’de kuruluşunu açıklamayla duyuracağını açıklamıştı. Polis, Rıhtım’a çıkan tüm yolları kapatırken, açıklamanın yapılacağı alanı da bariyerlerle kapatmıştı. Polisin müdahalesi sonucu 65 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Berkin Elvan’ın ablası ve Medyascope çalışanı Özge Elvan da var.

Kadıköy’de “Faşizme karşı birleşelim” çağrısıyla düzenlenen buluşmaya polis müdahale etti, gözaltına alınan 65 kişi ifadeleri alınmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Avukatı Deniz Özen, Özge Elvan’ın eylemle bir ilgisi olmadığını ve polis tarafından durdurulduğu sırada eylemin yapıldığı yerden en az 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunduğunu söyledi.

Avukat Özen, polisin Özge Elvan’ı daha sonra eylem alanına götürdüğünü ve orada gözaltına aldığını bildirdi. Özge Elvan hakkında, götürüldüğü İstanbul emniyet Müdürlüğü’nde ek gözaltı kararı çıkarıldı. Saatlerce avukatıyla görüştürülmeyen Özge Elvan’a yöneltilen suçlamanın ne olduğu bilinmiyor.

Benzer Haberler