Bereket Öner’in düğün videosu çıktı: Ağar, Mansimov, SBK ve Levon…

8 Eylül 2021 Çarşamba

Sezgin Baran Korkmaz’ın eski ortağı Bereket Öner’in 2016’daki düğününün videosu da ortaya çıktı. Daha önce fotoğrafları çıkan düğüne tartışmalı isimler katılmıştı.

Avusturya’da kara para aklama iddiasıyla tutuklanan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’ın eski ortaklarından Bereket Öner’in 2 Kasım 2016’da Antalya’daki düğününe son dönemin tartışmalı isimlerinin katıldığı ortaya çıkmıştı.

Düğüne ilişkin fotoğrafların ardından bir video da çıktı. Videoda mikrofonu eline alan Mehmet Ağar, Sezgin Baran Korkmaz, Levon Termerdzhyan ve Mübariz Mansimov Gurbanoğlu isimlerini söylediği görülüyor.

Fotoğraf ve videolara düğüne katılan isimler şöyle:

Mübariz Mansimov Gurbanoğlu: AKP ile anılan Azerbaycan asıllı iş insanı 4 ay önce FETÖ’ye yardım etme suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mehmet Ağar’ın, Gurbanoğlu’nun Bodrum Yalıkavak’taki marinasına “çöktüğü” ileri sürüldü.

Levon Termerdzhyan: ABD’de Kingston Kardeşler ile birlikte kara para aklama davasında 130 yıl hapse çarptırıldı. Korkmaz’ın Ermenistan asıllı ortağına, para akışının sürdüğü günlerde Türk vatandaşlığı hakkı verildi.

Sezgin Baran Korkmaz: SBK Holding ve diğer şirketlerin mal varlığına Ekim 2020’de el konuldu. Veyis Ateş’in Korkmaz’dan 10 milyon Euro istediği iddialarıyla gündeme geldi. ABD tarafından kara para aklama ile suçlanan Korkmaz Avusturya’da tutuklu.

Mehmet Ağar: Sedat Peker’in videolarında adı sıkça geçen eski bakan, Susurluk sürecinin kilit isimlerinden.

Bereket Öner: Korkmaz’la birlikte iş yapanlardan. 2020 sonunda Korkmaz ve şirketlerine yönelik soruşturmada gözaltına alındıktan sonra paranın nasıl aklandığını anlattı.

Skandal fotoğrafın ‘Susurluk’ bağlantısı

Benzer Haberler