Berat Albayrak’ın planı belli oldu: Mart ayında iki kulvarda…

26 Şubat 2021 Cuma

Berat Albayrak’ın planı belli oldu: Mart ayında iki kulvarda…

Geçtiğimiz Kasım ayında Instagram hesabından paylaştığı metinle Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa eden Berat Albayrak’ın yapılan PR çalışmasının ardından mart ayında söyleşilere ve televizyon programlarına katılacağı ileri sürüldü.

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında görevinden istifa ettikten sonra bir daha görünmeyen Berat Albayrak’ın Mart ayında televizyon programları ve söyleşilere katılabileceği ifade edildi.

BirGün’den Yaşar Aydın kulis haberinde şöyle dedi:

“Aldığımız duyumlar Berat Albayrak’ın iki kulvarın dışında bir dönüş planladığı yönünde. Berat Albayrak son 10 yıl içinde önemli bir noktaya geldi. Bu sadece bakanlık ya da damat olmasıyla açıklanabilecek bir pozisyon değil. Hem siyaset hem medya hem de ticaret alanında önemli figürlerden bir durumunda. Dönüş sürecinde bu üç özelliğini sergileyebileceği bir plan üzerinde çalışıyor. Berat Albayrak’ın siyasete bildik tarzda dönme noktasında çok acelesi olmadığı görülüyor. İlk etapta bir çeşit PR çalışması yapılacak. Mart ayıyla birlikte söyleşiler ve televizyon programlarında görmeye başlamamız sürpriz olmayacak. Albayrak yurdum insanı olarak aramıza dönecek. Avukatın dediği gibi ‘aile reisi’ olarak bizimle olacak. Gerisi zamanlama işi. Sonrasına dair hem ülke içinde hem de kabinede yaşanacak gelişmelere bağlı olarak adımlarını artıracak ya da yavaşlatacaktır. Ama bir kez daha ortalardan kaybolmayacak.”

Benzer Haberler